Loading...
Titulli Merita Bunjaku - Malli per nanen
Ndëgjuar 659,436
Shkarkuar 386
Pëlqyer 1,642
Publikuar 13/05/2013

Download

Informatat e këngës
Abonohuni per t'i shikuar videot me te reja: https://www.youtube.com/user/MeritaBunjakuONAIR?sub_confirmation=1
Facebook: https://www.facebook.com/MeritaBunjakuOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/meritabunjaku.g/


Teksi & Muzika: Bekim Bislimi
Video: ArtFabe
Orkestrimi: Studio "Erona" Prizeren
Arrangement: Eroll Dogan

Malli per nanen

Ka kaluar plote nje jete,
kur nje za me knojke lehte.
Nina nana mu befsh mbretereshe,
sot ai za me rri ne veshe.
II
Me ka marre malli nane per femijerine,
kur me mbjelle ne shpirt dashurine,
e me te puthe ballin dhe syte, me te thane te du,
ne prehrin tand une me vu kry´t, e me pushu.

Refreni

E m´ka ardhe nje kohe e rande,
nuk e kam une prehrin tand,
e ne zemren time mbetesh nane, ti mbetesh nane,
si fllad e zjarre ne shpirt te mbaj vetem ty nane.
III
Iken vitet nje nga nji,
bashke me to nane ike dhe ti.
Vec kujtimet me kane mbete,
edhe koha s´mund me i trete.
IV
Sa here loti me vjen ne sy,
vec ne enderr nane cmallem me ty.
Ne parajse shpirti t´pushon, te pushon,
por n´ kete bote ti me mungon, me mungon.

Refreni

Kur t´me vij koha e rande,
m´thojshe f´mije prap ka me te thane.
Se n´zemren time mbetesh nane, ti mbetesh nane,
si fllad e zjarre ne shpirte te mbaj, vetem ty nane.
Reklama
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store