Titulli Adem Ramadani - Qabe moj e bukur je
Ndëgjuar 8,841,175
Shkarkuar 11,090
Pëlqyer 23,432
Publikuar 22/09/2014

Informatat e këngës
Nuk lejohet shpërndarja e ilahisë në kanale tjera. Në rrjetete sociale (facebook), apo tjetër ju lusim që ta shpërndani vetëm direkt nga linku dhe jo të bëni ngarkim (Upload). Lus Allahun për sinqeritet, ndërsa nga të gjithë bashkepunim.

TEKSTI DHE MELODIA - ADEM RAMADANI
VOKAL PËRCJELLËS - ADEM RAMADANI & YLBER ALIU
STUDIU - YLBER ALIU

"Qabe moj e bukur je"

Koha e haxhit kur vjen
Veni-ven s'um zen
Malli zemrën ma vret
Loti-lotin s'e pret

Qabe moj e bukur je
T'ka beku i Madhi Zot
Zemra ime është atje
Për çdo vjet e për çdo mot

A nuk ka vend për mu
Në Meke me shku
At ihram un me vesh
Fytyra (f'tyra) ime t'buzqesh

Qabe zemra të don
Krenaria jonë
Shumë miliona një Fe
Kible ti je për ne