Loading...
Titulli Gold AG ft. Kastriot Tusha - Ushtria e Kosoves
Ndëgjuar 1,921,516
Shkarkuar 5,929
Pëlqyer 18,627
Publikuar 14/12/2018

Download

Informatat e këngës
ONIMA - http://smarturl.it/ONIMA

Gold AG ft. Kastriot Tusha - Ushtria e Kosovës
Teksti: Arian Agushi
Muzika: Alban Furtuna & Arian Agushi
Orkestrimi: Alban Furtuna
Video : M ProductionConnect with Gold AG
Facebook | http://bit.ly/2o2dwqh
Instagram | http://bit.ly/2o21ixL


Çdo pranver kapa martinen dhe e ndeza flake
Çdo armiku tek oborri ballin ja pergjak
Zotin e kam lut ne qiell per arom lirie
Kjo ushtri Kosova ime sa te paska hije.

Refren:
Amanet na e la Katana kur te vjen liria
Nje ushtare me i mbet Kosoves hej le t’bahet ushtria.

Urime nan kjo dit e madhe
Sot festojn fusha e male
Vdes per ty me tkallxu sa tdu
Me gjak i mbrojta kufit e tu
Dimen e ver bor edhe shi
E theva murin me u pa me ty
Kjo osht qe e deshta un prej ksaj jete
Nuk ka gur qe na ndan mes vete
Jemi luana trim si Katana
Shqipe jom e ndryshe nuk bana
Kuq e zi na vlon neper vena
Sa mir Kosove po t’rrin amblema
Jena ushtria jena Kosova
Me gjak e me lot oj nan e fitova
Kem ni atdhe e ni flamur
Bashk jena krejt O SOT O KURR.

Refren:
Amanet na e la Katana kur te vjen liria
Nje ushtare me i mbet Kosoves hej le t’bahet ushtria.

Uron Shkupi e Presheva, Plava e Gucia
T’fala Vlora e Tirana e nan Çameria
Zotin e kam lut ne qiell per arom lirie
Kjo ushtri Kosova ime sa te paska hije.
Reklama
Loading...
Loading...
Loading...