Banner

Banner

Titulli aferdita Bajrami - Jeta ime
Ndëgjuar 5,852,458
Shkarkuar 791
Pëlqyer 15,111
Publikuar 14/06/2015

Loading...
Informatat e këngës
Produced : Don Arbas
Lyrics by : Avni Qahili
Video : Imagine Films

Rec,Mix&Mastering : Arbasound Studios

Arbasound
https://smarturl.it/ArbasoundFacebook
https://smarturl.it/ArbaSoundInstagram
https://smarturl.it/ArbasoundTwitter

Arta Bajrami
https://smarturl.it/ArtaBajramiFacebook
http://smarturl.it/ArtaBajramiInstagram
https://smarturl.it/ArtaBajramiTwitter

Don Arbas
https://smarturl.it/DonArbasFacebook
http://smarturl.it/DonArbasInstagram
https://smarturl.it/DonArbasTwitter

ONIMA - http://smarturl.it/ONIMA

All Rights Reserved (P) & (C) Arbasound

Arta is a well known Albanian singer, popular in Albania, Kosovo, Montenegro, Macedonia and among Albanian diaspora. She is known as The Albanian Queen of R&B because she was the first to introduce R&B style to the Albanian public and one of the first R&B artists in the whole Balkan region. Last years she is exploring different styles and is experimenting with Albanian Ethnic Sounds in particular and Oriental in general scoring hit after hit.

Teksti:

ARTA - ME FAL OJ NANE

NANEN TEME SE KOM NGU MTHOJKE
AH MOJ BI JE TUJ GABU SE MDOJKE
AIII BIJO S'ESHTE PER TY
ÇDOHER ME THOJKE PASHA KTA SY

SA PISHMAN JAM BO QE NANEN SE KOM NGU
GABIMIN QE E BANA SHTRENJT JAM TU E PAGU
ME FAL OJ NANE A THUA ME DEGJON
SIKUR T'ISHE GJALL T'KISHA DEGJU GJITHMON

AMANET UN PO UA LA JU KREJT
NGONI NANEN CKAU THOT SE KA DREJT
AIII LUJTI E ME LA
SHUM VON KUJTOVA FJALET QE MI THA
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store