Banner

Banner

Titulli Nexhmie Pagarusha&Ardit Gjebrea - Kur nje dite
Ndëgjuar 1,636,174
Shkarkuar 44
Pëlqyer 10,006
Publikuar 10/01/2012

Loading...
Informatat e këngës
Prodhuar nga: KOPERATIVA dhe Muzeu i Kosovës
Përkrahur nga: Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit / Muzeu i Kosovës

Interpretoi: Nexhmije Pagarusha
Muzika: Rexho Mulliqi
Teksti: Rifat Kukaj
Ekzekutoi orkestra popullore e Radio Prishtinës, nën drejtimin e Isak Muçollit, në vitin 1966

Bareshat: Bardha Neziri, Teuta Krasniqi, Jeta Musolli, Leonora Rexhepi, Vjollca Llugiqi
Bariu: Besnik Grajçevci
Fëmijët: Dafina Nikçi, Arita Nikçi, Arianit Nikçi

Kostumet: Krenare Rugova Zeqa
Grimi: Leonora Mehmeti, Studio "SELLMA"
Grimi special: Rudina Xhaferi
Flokët: Alban Abdullahu | Salloni "ILIRI"
Kamera: Yll Çitaku
As. të kamerës: Kreshnik Berisha, Trim Musliu
Ndriçimi: Samir Karahoda
Ass. i ndriçimit: Ejup Hyseni -- AS Film Production
Dolly: MAGIC EYE Productions
Kran: Gegnia Films

Montazha dhe post-produksioni: Arian Rexhepi
Regjia: Yll Çitaku, Arian Rexhepi

Falenderojmë
Baleti i Kosovës | Teatri Kombëtar, Ahmet Brahimaj, Agim Haçku -- Jola, Familja e Xhemail Kabashit, Prizren, Yllka Brada, Veton Nurkollari, Komuna e Prizrenit | Drejtorati për kulturë, Hamami i Prizrenit, Vesel Nikçi | Ansambli "Rugova", Flamur Krasniqi | SH.K.A. "Agimi", Vlora Berisha | Muzeu i Kosovës, Arben Nikçi | Restorani "Bjeshka", Restoran "Parku", HOME BASE STUDIO
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store