Banner

Banner

Titulli Eliza Hoxha - E Dua kete Vend
Ndëgjuar 1,972
Shkarkuar 54
Pëlqyer 4
Publikuar 26/10/2010

Loading...
Informatat e këngës
Eliza Hoxha - Original Video Clip

Teksti i këngës - Lyrics

E dua këtë vend

Lart e poshtë bredhë
Tjetër emocion gjejë
Prapa s'dua të kthej
Dicka më shumë më ngroh
Sa më shumë që shoh
Bukurinë tënde sa më shumë e njoh

S'dua më të lëndohesh
S'dua më ti kështu të trajtohesh
S'dua dhe s'mundem më kështu të duroj
Fytyrën tënde kur dikush shëmton

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty...

(Refreni)

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua
Mund ta ndjesh tani dhe në ajër
Ditë e re po fillon, mos shiko më pas
Ta dua ta mbroj, tutje ta zhvillojë
Kjo është sh'pija ime vehtes ja kujtoj

Ndjejë një turbullimë që më kaplon
Më ngulfatë e më robëron
Edhe një zgjidhje e kërkoj
Nga kjo gjendje sit ë shpëtoj

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty...

(Refreni)

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua

(ura...)

Bëj më shumë, bëjë më shumë , bëjë më shumë...
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store