Banner

Banner

Titulli Cyanide Ft Vesa Smolica - Deri Kur
Ndëgjuar 407,711
Shkarkuar 408
Pëlqyer 2,538
Publikuar 18/01/2012

Informatat e këngës
TEKSTI

Verse: 1

nifar vakti flejshim 8 fmi, si kompira me ni dhom,
tashti kom shpi ne Dubai, e pres n'list me shku ne Hone,
sen nuk kom me dhon, po qa tmuna ka me marr,
ta ni se ki pasuni, daj ti hina sharr!
sngina o shiptar, jo e nuk nalna un me qaq,
pa i shkun xhepat e shtetit, gjysen me qit ne haraq,
jo nuk t'thom e ndaq, nese don me dit,
njerzit desin uni, un luluhatna ne karrik,
Balenen tu e rrit, ne bazen midis Prishtine,
posht e nalt me lift, tu lexu gazeten midis kuzhine,
ejj qeveri e prine, me gjymtyr te mpine,
shtet veq qe 10 vjet, po mar e mrapsht e qime,
politik e krime, sot shum te perzime, dost
qeveria plot me hajna, nuk po sho ndrryshime,
mafia me ndrrime, kadal mos u ngut,
bira bothes po ndrryshon, veq besom o i njejti mut,

Refreni:

Deri kur, edhe sa,
me punu une per ty, me vujt une me ty,
deri kur, edhe sa,
mi njek idet tuja, mi pagu gabimet tuja....

Verse: 2

ski me pas qa me korr, kur nuk mjellet fara,
un nuk foli veq rri ta maj, pasqyren perpara,
si ma para, si qitash, si gjith ti nuk ndrryshon,
votat si numron, fiton pa u shpall! at sen vetem ti e bon,
nuk ki faj kan faj ata, qe ta rrehin shpinen,
ta bojn shpin 5 kat, ta blejn mercedesin edhe BMW,
'deti veres edhe n'dimen, njeri e qudite gjinen,
e ki kap fuqin me grusht, popullit ja zune frymen,
i ka ftof varfnia, njerzia nuk po shoqnohet,
si perpara e rinia sodit, hiq nuk edukohet,
pushteti kur te rrxohet, ski me kon mi zavendsu,
jon msu keq, as populli shkret smunet mu befasu,
skom fuqi e sun i boj, ti thom edhe i shkruj ne leter,
kur te ngel ni gjenerat, kush e mson gjeneraten tjeter,
fjal e urt edhe e vjeter, munesh me thon "pun e madhe",
kejt kjo baza e ni plani, pikturen qe kurr se pave,

Refreni:

Deri kur, edhe sa,
me punu une per ty, me vujt une per ty,
deri kur, edhe sa,
mi njek idet tuja, mi pagu gabimet tuja....

Deri kur, edhe sa,
me punu une per ty, me vujt une me ty,
deri kur, edhe sa,
mi njek idet tuja, mi pagu gabimet tuja....

Verse: 3

du me pas ni frym te re, qe kurr nuk din mu sos,
per venin tem e fmit e mi, un me vetvendos,
flamurin kuq e zi, ne te riun veq me pshty,
me plot marre mi thon Baces, qe ala nuk koka kry,
nuk ka ma sikur ti e ska me pas ashiqare,
ti je djeg kejt me familje, kta rrin tu djeg cigare,
kukllat e evropes, xhepat plot me pare,
sun i ikin gropes qysh i ikin burgut marre,
ndoshta per ty vetem kong, po sosht edhe qaq let mi thon,
se kta mafiasha, dojn ma shum se me ma sha at non,
kan bo krime te shiptart, e i kan myt kejt deshmitart,
tash na rrehin ne protesta, si serb paramilitar,
1981, shipe merre edhe njo,
zonja presidente kur tem bjen mu Plisi une 'sho,
kshtu qe ki kujdes, kur ta pin kafen ne mengjes,
mos i merr vendimet leht se kan pasoja midis nesh...
trregom...

Refreni:

Deri kur, edhe sa,
me punu une per ty, me vujt une per ty,
deri kur, edhe sa,
mi njek idet tuja, mi pagu gabimet tuja....

Deri kur, edhe sa,
me punu une per ty, me vujt une me ty,
deri kur, edhe sa,
mi njek idet tuja, mi pagu gabimet tuja....

Outro:

Patriot osht ai qe ka guxim mi kritiku shtetin e ti, edhe qeverin e ti, e jo ai qe e vjedh popullin e vet, edhe e shtyp popullin e vet! Bonuni real edhe trregoni popullit qe jeni klysha te udhhequn pi Amerikes edhe Bashkimit Evropian, e panvarisia jon, osht vetem ni iluzion.....

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store