Banner

Banner

Titulli Besa ft 2po2 - Zemren dot nuk ta lexoj
Ndëgjuar 5,579,874
Shkarkuar 1,941
Pëlqyer 20,745
Publikuar 08/02/2014

Loading...
Informatat e këngës
Muzika : Darko Dimitrov / Teksti : Olti Curri, 2Po2, Besa
Besa : http://www.fb.com/Besa
2po2 : http://www.fb.com/Besnik2Po2
ProVideo

Zemrën dot nuk ta lexoj (Teksti)


Besa :

Thuaj që ti ke një tjetër
thuaj që s'më ke në zemër
thuaj ta dëgjoj
më ndihmo që ta pranoj...

Vitet më rëndojnë në duar,
Sa orë ne kemi jetuar
lutjet s'i ndaloj
njëherë zemrën ta lexoj

Zemrën dot nuk ta lexoj
U betova të t'harroj
Zemër e mallkuar,
je i vetmi ti Në këtë botë..

Zemrën dot nuk ta lexoj
Pse kaq veten e lëndoj
Sa shumë u kërkuam
Jo nuk e kuptoj, s'e kuptoj

2Po2 - 1 :

Jam me ty po s'muna me t'thonë se t'du
Nëse don me shku unë nuk t'lus rri me mu se
S'jam prej atyne që zhyten nëpër lutje
Unë p'e shoh jetën teme plot vujtje

Për çata nuk du me vujt prej një femne
Nëse je me mu nuk domethonë që je e nemne
Përkundrazi ti e ki yllin në ballë
Nuk kuptoj pse lyp fjalë kur ki vepra përballë

Besa :

Thuaj që ti ke një tjetër
thuaj që s'më ke në zemër
thuaj ta dëgjoj
më ndihmo që ta pranoj...

Vitet më rëndojnë në duar,
Sa orë ne kemi jetuar
lutjet s'i ndaloj
njëherë zemrën ta lexoj

Zemrën dot nuk ta lexoj
U betova të t'harroj
Zemër e mallkuar,
je i vetmi ti Në këtë botë..

Zemrën dot nuk ta lexoj
Pse kaq veten e lëndoj
Sa shumë u kërkuam
Jo nuk e kuptoj, s'e kuptoj

2Po2 - 2 :

Hjeki dyshimet
ti e din që t'i mbaj une premtimet
mu m'ki krahë për sukseset dhe dështimet
I kemi pas na t'vështira fillimet
Sëm pëlqen kur më flet për dëshprime me mu
Bohesh sikur kurrë s'ke pas gëzime me mu

Ah, Zemrën nuk ma lexon dot a thu,
A je ti e vetmja që jeton për mu babe
Bindu sot nuk t'idhnoj une kurrë
Nuk e ndrroj karakterin jo dashnor por jam burrë
Jam sikur ujku në fabulën e kimës
Nuk ndryshoj unë jam bab i familjes


Të drejtat mbrohen nga OnAir.FM
Reklama
Loading...
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store