Banner

Banner

Titulli NiiL B - Pse
Ndëgjuar 742,726
Shkarkuar 2,597
Pëlqyer 2,246
Publikuar 01/11/2018

Loading...
Informatat e këngës
On itunes : https://apple.co/2POOTMf

Official Instagram : @niilb

Official Fanpage : www.facebook.com/NiiLB/

Prod by : Floriant Salihu (@floriant.salihu)

Lyrics : NiiL B

Studio : FlowMusic

Video : FlowProduction

Lyrics:

Verse 1


Me mu bohesh shok per 1 dit e vertet
veq nese prishmi per mu ndreq t’vyn 1 jet
se kur pershendetmi me ket jet
krejt kan me ik veq e verteta ka me met

Tu u sill mir me krejt pom miren ment
per ata qe m dojn kom dashni çdo moment
e ti me mend luj rrej qka dush thuj
inatin nuk ua solla un e gjeta n’mesin tuj

Si ja kom nis me ec kom dal n’rrug
si dola n’rrug punt krejt llug
rrugen se tradhtova se m’dha krah
ata kan shajt ani qka ....

E kapim lekin e shpejt ikim n’shpi drejt
mos me t’rrejt osht tu mu flejt
se mbram shum kena nejt
tu fol per qet tem t’njejt

Jeta o e fell ti ruju nese mir nuk noton
e asaj nese m’ngon veq dy fjal po ja thom
nashta un nuk jom ngjyra qe ti preferon
po ni dit ko met mungu me ta plotsu pikturen tond


Ref

Kaniher po thon phuuu jeten e nones
kur pi shoh zogjt tu nejt n’folen e shqiponjes
Kan rendsi do qe skan rendsi
pse krejt qka i kan kta edhe ti si ki


Verse 2


Do njerz largohen a e din per qka ?
tuten se ni dit bohesh ma i madh se ta
e kan nuhat ma heret a pe vren ti
e din se jom i qart veq nvaret qfar momenti

Qka po menoj qashtu pom del
ja kom nis mu bo marak pse nuk pe kom gabim naj her
tani dojn une mos mu ni lirshem
dashnia per muzik ma boni zonin e fuqishem

Talentin e kom mrenda si me ta si pa ta
nese ma mshel rrugen posht une fluturoj me krah
fuqin e fjales sun ma nal mu
sun e nal zonin tem me depertu

Kur osht zo i vertet zo i sinqert
ti nuk don me ni po kan me ngu tjert
nese ki forc gjith rrugt ki me gjet
ma mir pi msoj vet se me mi msu tjert

Mos ec me kta qe nuk i din rrugt
se kta veq rrugen munen me ta hup
e andrra jote qe e ke pas prej fillimi
ndalohet kur ty t’rritet tuta ma shum se besimi


Ref

Kaniher po thon phuuu jeten e nones
kur pi shoh zogjt tu nejt n’folen e shqiponjes
Kan rendsi do qe skan rendsi
pse krejt qka i kan kta edhe ti si ki


Verse 3


Si fmi tu u rrit perjetum turlifar qasti
shpesh her u kon tu na mar n’qaf gjykatsi
bile mu kujtu mu nifar rasti
bro kur erdhe ti mem vizitu te kafazi

Un kesha me zorr per mos me kajt u majshim
amo mrenda n‘zemer ata hekra i shajshim
bro sjena ni mir kur mu e ty na ndajshin
dashnia per ty vlla nuk ka qmim

Ander kur po ju shoh mungesa juv po ma shterr lumin
e kom ni breng mrenda qe mu naten ma nxer gjumin
kto ndjenja pom bojn mos me ni dhimten e plumit
shpresoj qe kjo plag mu kon e fundit

Realitet i kom krejt fjalt fjal per fjal
edhe fjalt e gjyshes tem kan dal
qe ka thon per mu nuk ka me pas si ky djal
ahhh sa shum malli per to m’paska marr

Kur jeta filloj mem shkel filloj mem thy
un jeten fillova me kshyr me tjeter sy
njejt si jeten ko me fillu me t’kshyr ty
nese ti t’miren me t’keqe don me ma kthy


Ref

Kaniher po thon phuuu jeten e nones
kur pi shoh zogjt tu nejt n’folen e shqiponjes
Kan rendsi do qe skan rendsi
pse krejt qka i kan kta edhe ti si ki
Reklama
Loading...
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store