Banner

Banner

Titulli Lyric Master - Plaga
Ndëgjuar 202,646
Shkarkuar 950
Pëlqyer 2,445
Publikuar 07/12/2019

Loading...
Informatat e këngës
INSTAGRAM - http://instagram.com/lyricmasteroff
Official Fan Page - https://www.facebook.com/LyricMasterOff
Produced By : @Lyric Master (Beat idea based from BuJaa BEATS)
Lyrics: Blin Termkolli
Rec/Mix/Master: @HDStudioOfficial
#lyricmaster #plaga #2020

Part 1
Nifar kohe kena ec dore per dore
Tash s'jena bashk edhe prej dore m'dole
Gjithqka e m'morre prej qe ti m'fole
Po nij ftoft sikur me jetu e n'pole
Fajet tua sa plot detne e male
Kur s'pata faj m'bone mu me faje
E njejta je boll mo me t'falne
Fjalen e dhon msohu edhe maje
Se ke dasht veten me e pa te un
E tash veten un e shoh tjeter kun
Me lot qe i qet besom ish bo 1 lum
Edhe vet e din qe ke hup teper shum

Moj zan e malit , ike e morre malin
E per mu ty ka met t marr malli
Mes neve 2-ve a thu kush e paska fajin
E syt e tu tash sun e nalin vajin

Part 2
Nata e ftoft , dhjetori sna gjeti bashk
Sdu me ni per ty , s'du me dit ku je tash
Gjithçka harrova , e per ty krejt i lash
Edhe frymen tem une ty ta dhash
E ke bo punen na 2 mu idhnu
Mos e m sheno se nuk du me tu pajtu
Ah sa keq veten ti e ke lendu
Von e ke kuptu qe s'munesh be pa mu
Sot nuk jom mir keq po nihna shum
Se kom menu najher qe na 2 prishum
Me u pa bashk dikur menxi pritshem
Me plane tona sa larg ikshem

Mos mthuj mfal se mo nuk kthehna mbrapa
I lendum prej teje hala o kam m rrjedh plaga
Nifar kohe sa shum jena dasht na
A tkujtohen ondrrat bashk me u plak na
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store