Titulli Ermal Fejzullahu X Luar - Shqiptare
Ndëgjuar 7,028
Shkarkuar 880
Pëlqyer 49
Publikuar 03/12/2022

Texti i këngës
Moj Shqiptare un te du qysh je
Me t'mirat qe ti ke
Dashni e zemres je
2x

Un te du me munon kur un s'jom
M'merr malli ty me t'thon, m'merr malli ty me t'pa

E ndjej t'mungoj, e di qe m'don
S'kom dasht ty kurr me t'lon
Te du e si ti s'ka

E ndjej na n'trup e thell deri nasht
Sa her te shoh m'shtyn me shum me dasht
Me dasht, me dasht edhe me t'pas

Moj Shqiptare un te du qysh je
Me t'mirat qe ti ke
Dashni e zemres je
2x

Lotin mbaje
Mos me vraje
Un te kam brenda meje edhe te shoh ne ajer
2x

E ndjej na n'trup e thell deri nasht
Sa her te shoh m'shtyn me shum me dasht
Me dasht, me dasht edhe me t'pas

Moj Shqiptare un te du qysh je
Me t'mirat qe ti ke
Dashni e zemres je
2x

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store