Banner

Banner

Titulli Ardit Gjebrea-Bunker
Ndëgjuar 16,386
Shkarkuar 393
Pëlqyer 66
Publikuar 09/06/2009

Informatat e këngës
Me mijra bunkere i mban permbi vete
kjo toe e duruar
Shenjtori ai, jane kryqe te rene
per supet e tua.

Bunker,
Rronte mundimi per nje lufte imagjinare.
Bunker,
Kur ti enderroje pak drite liri dhe paqe

E dridheshe nen to si ne shtratin e ftohte
E qaje si nena qe femije nuk lind dot

(refren)
O Zot ne qofsh me mua
me jep nje grusht te forte
Ti bie etij mali me hekur dhe me dore
Me diellin perqafuar te puthem dhe nje here
Kjo toe e stermunduar rilindje te ndjeje
O vella me nje emer jepma pra doren
Hapur mbaj zemren ti flasim sot botes

Miliona bunkere mbi shpinen e botes,
u ngriten ne shekuj
Sa jete pa jetuar, sa enge pa enduar
...aty jane tretur

Bunker,
Jo nuk i ndjeve si stinet kur nderrohen
Bunker,
Zogjte mbi ty jo nuk vijne te shlodhen

Dhe flije si foshnja ne shtratin e ftohte
Dhe dridhet e qan se s'ka kush ta ngrohe

(Refreni 2 here)
Mbi muret qe bien jemi ne

Bunker
Bunker
Bunker

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store