Meduhet.com - Shpallje falas merrjep
Titulli Malesori - Shoqe dhe dashni
Ndëgjuar 178,009
Shkarkuar 303
Pëlqyer 935
Publikuar 06/07/2018

Informatat e këngës
video : Redmediaks
https://www.instagram.com/redmediaks/
tekst & music : Ilir Berani
orkestrimi : Rrahman Kryeziu
https://www.facebook.com/RedMediaKS/
https://www.facebook.com/burim.krasni...
https://www.facebook.com/TabjaSposa.LK/
https://www.facebook.com/RrenjetTona/
DOP:Adonis Krasniqi
ass.DRENIS Krasniqi dhe Bleron Llugiqi
Malësori - Shoqe dhe dashni,

lyrics
Shoqe dhe dashni

-Të kam dashtë si shoqe
të kam dashtë si femër,
dy dashni për ty
i kam pas në zemër.
Veç ti më ke ba me qesh,
në çastet rrënqethëse,
ishe dhe do të jesh,
femra më tërheqëse.
-Shoqe dhe dashni
veç ty të kam thanë,
femër ideale
ti për mu je kanë,
shoqe dhe dashni,
ma si them kërkuj,
dy fish të kam dashtë,
dy fish tash po vuj.
-Shoqja ma besnike,
femër e përkryer,
po jetoj pa ty
me zemër të thyer.
Kam harru me qesh,
ma nuk po gëzohem,
në asnjë tjetër ma,
nuk po dashurohem.

Ilir Berani
Meduhet.com - Shpallje falas merrjep
Meduhet.com - Shpallje falas merrjep