Loading...
Titulli Sefe Duraj - Kafe e dynja
Ndëgjuar 2,942,424
Shkarkuar 2,804
Pëlqyer 5,514
Publikuar 01/12/2018

Download

Informatat e këngës
Official Channel

Teksti & Muzika : Besim Bunjaku
Orkestrimi : Ermal Krasniqi

Kafe e dynja
I
Knoma kangën sa tjam gjall
Knoma kangën sa skam vdek
N"zemrën time kam shum mall
Vetëm kanga më ka mbet

Ref :
Shkoj rinia shkoj rinia
Kush mi qan hallet e mia
Mka marr malli për shoqni
Për atë vakt kur isha djal i ri
Sa shpejt vitet kan kalu
E sa shokë tash jetë kan ndrru
Pleqt kan than e thojn hala
Jetë e rrejshme kafe e dynja

II
Dridhja telat qiftelisë
Le t'jehon zani i sharkisë
Nisja kangës si dikur
Se ma i ri nuk bahesh kurr

Ref :
Shkoj rinia shkoj rinia
Kush mi qan hallet e mia
Mka marr malli për shoqni
Për atë vakt kur isha djal i ri
Sa shpejt vitet kan kalu
E sa shokë tash jetë kan ndrru
Pleqt kan than e thojn hala
Jetë e rrejshme kafe e dynja
Reklama
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store