Titulli Enver Bushati - Neser me harro
Ndëgjuar 181,785
Shkarkuar 1,581
Pëlqyer 0
Publikuar 29/02/2016

Informatat e këngës
LAXOJE PATJETER KETE NJOFTIM NE LIDHJE ME VIDEON SI TA SHOHESH ME PERKTHIM NE GJUHEN SHQIPE E KE NE FUND KETU...

Te dashur miq !
Shqiperia dhe Kosova e kane tradhetuar gazetaren Seferina Serani, sepse duan te mbrojne Serbine, Francen dhe Greqine. Shtetet shqiptare, kane bllokuar mediat vizive dhe te shkruara, te prononcohen ne mbrojtje te gazetares qe po mbahet ne izolim total politik ne France, per llogari te Serbise, per te mos u degjuar qellimisht, fjala e saj qe eshte veç ne mbrojtje te popullit shqiptar, Historise se tij legjendare dhe per mbrojtjen e territoreve te Shqiperise dhe Kosoves !

Shtetet shqiptare, heshtin para masakres qe ushtronte, Greqia me urdher te Serbise, dhe mos harroni se ne kete video, siç e pate, eshte edhe Ambasadorja e Serbise znj. Liliana Basjeviç e cila brenda nates njoftoi shtetin Serb dhe dergoi kete video per tu marre vendimet kunder eleminimit profesional e fizik te gazetares Seferina Serani, sikurse edhe ndodhi ne te vertete !

Te nesermen ne mengjes, Stacioni Radiofonik ku gazetarja shqiptare punonte per transmetim programi ne gjuhen shqipe, Drejtoria e Radios i komunikoi pushimin nga puna, te formes se prere !

Pas kesaj filloi persekutimi dhe mbyllja e portave per te gjetur pune ne Greqi ! Vazhduan shume akte agresive, kanosie e kecenime dhe ne fund edhe attentat kunder jetes se saj ! Per kete gazetarja u kthye menjehere ne Shqiperi « pergjithmonesisht » por edhe ne Shqiperi segmentet greke e kercenuan me vdekje dhe i dhane ultimatum te largohej nga shqiperia brenda 5 ditesh !

Qeveria e Sali Berishes e la pa mbrojtje dhe ajo mori rrugen drejt perendimit per te shkuar ne Angli duke dashur te kaloje me linje treni Paris-Londer. Ne doganen britanike te Parisit, ajo nuk kaloi dot ne Angli dhe aksidentalisht mbeti ne France ku policia vendase e keshilloi te mos tentonte te shkonte me, ne asnje vend tjeter, sepse shenjat e gishtave i kishte mbajtur anglezi, greku dhe francezi dhe keshtu, asnje vend tjeter vec Frances, nuk do e pranonte shqyrtimin e dosjes se saj per Azilin politik !

Keshtu, siç mbeti ne France, ajo hasi shume elemente anti-shqiptare gjate proçedures se Azilit qe perdoren shpifjet e Greqise, kunder saj dhe bllokuan Dosjen, ne te njenjten menyre u bllokua edhe jeta e saj, ne izolim total ku pas 2 vjet izolimi ne Greqi, vijuan edhe 8 vite te tjera, te izolimit francez akoma me i eger se ai grek !

Thoni ju se kujt i beri keq kjo femer qe te denohej ne keto forma te uleta, qe asnje krimineli qe ka vrare njerez nuk i jane bere ! Ndihmoni atdhetaren tuaj ashtu si ajo ndihmoi cdo shqiptar ne nevoje dhe mbrojti Kombin Shqiptar, si rralle te tjere qe e kane shitur !
Ndihma juaj ?
SHPERNDAJE KETE VIDEO NE FB TEND. Shkruaj aty, «Perse nuk ndihmohet gazetarja patriote,  Seferina Serani ? Kujt i beri keq kjo gazetare qe nuk meriton ndihmen e kolegeve te saj, gazetare ne te dyja Shtetet shqiptare ?

Kaq te kerkohet asgje tjeter !
Nuk paguan per kete gje, asnje qindarke, por kryen nje akt patriotik dhe tregon atdhedashurine dhe patriotizmin tend, ne mbrojtje te shqiptareve te vertete !!!
RESPEKT PER JU QE DO E BENI KETE VEPRIM ATDHETAR !
*****************************************************************************Qe ta shohesh videon me perkthim shqip « shtyp vetem 1 here, butonin « cc » aty ku jane disa butona ne rresht !...dhe mos harro, shperndaje kete video ne fb tend, i sherben çeshtjes Kombetare! FLM