Titulli Mad Lion ftBardh Latifi - Burgu i zi
Ndëgjuar 1,451
Shkarkuar 1,232
Pëlqyer 5
Publikuar 07/12/2012

Informatat e këngës
Burgu i zi me plot ushtar t'ri
Kjo kang ju dedikohet juve shokt e mi
Kshtu koka shkru
Pa njerzt qe i doni kohen me kalu
Ju ne burg te shtetit na n'burg shtepiak
Hala ka familje qe po bin ne gjak
Ma mire ju qaty na gzoni jeni gjall
Nana me lot ne sy gjithmon pret me mall
Lexo ti KUR ANIN edhe lutju shum Zotit
Nanes nuk i teren kurr syt prej lotit
Ket sen po ta thom se e kom provu
Drejtoju veq Zotit ndash ti me pshtu
Jeta osht e shkurt e deka vjen shpejt
Kthehu ti ne jet mos gabo mi hup krejt
Prej burgut ti kur dilsh mso e puno
Zoti te ndihmon ti kurr mos u dorzo


Kjo kang te dedikohet ty shoku jem
Pse nuk je i lir mu zemra pom dhem
Ti ne burg je vet kjo nuk osht e drejt
Une du met pa t'lir sa ma shpejt
Kujto Zotin dhe kurr mos u dorzo
Veq Ai te gjykon veq prej Ti falje kerko
Qdo njeri gabon e vllau t'permison
As nana nuk t'len vet kurr nuk t'mohon
Jeta funksionon ma mire pa plum
Dija vleren jetes sa ma shum
Kjo bote osht e rrejshme edhe t'mashtron
Menohu mire qka ti meriton
Kjo bote kshtu e ka ski kurr knaqsi
Pavarsia na erdh e ti pe pret n'qeli
Mos u dorzo ti ne terr ferr te zi
Mbijeto qendro deri n'liri