Banner

Banner

Titulli BimBimma - Shqipet Nalt
Ndëgjuar 1,029,944
Shkarkuar 1,146
Pëlqyer 6,215
Publikuar 23/09/2016

Informatat e këngës
BimBimma - Shqipet Nalt'

OUT ON iGroove
https://www.igroove.eu/ch/album/38796/shqipet-nalt-bimbimma.html

Album: BIMA
Beat: Nine2Music
Mic/Rec: Faton Dolaku
Video: byUsForUs
Produced: itsbimz


Stand up, mirëmrama mirë se vini
1,2 test, n'mikrofon Bim Bimmi
Reperat me mu s'kanë kurrfarë krahasimi
Se jon veç nji puttan para Vladimir Putini

Çohnu n'kamë raptishë kudo që 'ini
T'bahëm bashkë, bombë bash, t'fortë si komb jemi
Pak me dashtë e qesim botën prej sistemi
Çohnu edhe nëse ka raptishë midis Pekini

Si sytë dy pika n'ballë, nji herë dy pika n'hartë
E treta o' tuj ardhë se 6 u dashtë m'i pasë
Kot flasim tash, flasim fjalë t'vërteta me
Vepra fallc
Shqiponja dy krena çu me kthetra i kthejna mrapsht

Edhe pse nuk vërehna nihna n'asht
Kur s'e majna mrena, ta bijna jashtë
Qefin na s'ta prishim, bijna qefina n'daç
Plisin e bardhë n'kry e n'krah nji kallash

REF:
Kur janë shqipet in the house, çoni shqipet naltë
Edhe për shqipet që janë t'dalt, çoji shqipet naltë
Për cillindo raptishë t'çart çoni shqipet naltë
Shqipet naltë... edhe për shqipet tona gjysë cullak
Për shqipet nëpër rrugë çoni shqipet naltë
Për shqipet me punët llugë çoni shqipet naltë
E ju që jeni n'Lindje Veri Perëndim Jug
Çoni shqipet n'ajër për kejt shqipet që janë n'burg

-----
Për shqipet nëpër botë çoni shqipet naltë
E shqipet n'dorë me gotë, gotat çoni shqipe naltë
Edhe juve me ma pak, e juve me ma shumë killa
Nuk ka lojë me raptisha, se raptisha o' killa!

Për kejt shqipet me dukat, çoni shipet naltë
Shqipet naltë edhe për shqipet me shpija dy kat'
Edhe juve çuna që n'ajër ju zihet fryma
Big up për shqipet in kllab që
Kurrë s'i hjekin syzat

O ti vëlla ç'a u ba që hala s'e kemi pa
S'ki si na, e s'di si na i lajna me na përça
E për ça duhet na mu nda e me u shpërnda?
Kot pra, kjo politika o' kah m'shtin n'tripa

Kujt i ha, futja se po ma the' muzika
E ki pa ç'a munet me bo ekipa, e ki pa!
Ekipazh, verës borë e dimnit e ki plazh
Se për pak, me harru m'i çu shqipet naltë
për shqipet Qe folin për hallk

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store