Titulli 2TON - Dikur
Ndëgjuar 2,664
Shkarkuar 563
Pëlqyer 26
Publikuar 19/05/2023

Texti i këngës
Andërr e shoh sa mirë
Jena kon’ dikur
Qysh jena pa ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)

[Chorus]
Ëndërr e shoh sa mirë
Jena kon’ dikur
Qysh jena pa ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)
Nuk do të kthehet prapë
Ç’ka kem përjetu
Se ka kuptimin mo as fjala “të du” (O-o-h)

[Verse 1]
Edhe pse po çel pranvera
Zemrën tem kto lule plot ferra
Ike ike shpejt pantera
Hala për ty o çel dera
Hala n’tavolin’ jom vet’ vet’ vet’
Hala gota jote o e pa prekt’
Hala ktu me trup, po te ti ment’
Netë pa ty jam bo si i trent’
You might also like
Käärijä - Cha Cha Cha (English Translation)
Genius English Translations
Area Codes
Kali
Lächel Doch Mal
Shirin David
[Pre-Chorus]
Ëndërr e shoh sa mirë
Na jena kon’ dikur
Qysh jena kon’ ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)

[Chorus]
Ëndërr е shoh sa mirë
Jena kon’ dikur
Qysh jena pa ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)
Nuk do të kthеhet prapë
Ç’ka kem përjetu
Se ka kuptimin mo as fjala “të du” (O-o-h)

[Verse 2]
Meno, meno pak, meno pak kur thu
Që s’ta nin për mu
Që s’do me m’taku
Kom menu ndryshe, paskna gabu
Je kon’ e vetmja që nuk ma ke kqyr xhepin
S’kanë pas rëndësi paret
E kem pas njoni tjetrin
Koha, romanca, a ka ma shanca?
Për mu e ty se na mbyti distanca
[Pre-Chorus]
Ëndërr e shoh sa mirë
Na jena kon’ dikur
Qysh jena kon’ ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)

[Chorus]
Ëndërr e shoh sa mirë
Jena kon’ dikur
Qysh jena pa ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)
Nuk do të kthehet prapë
Ç’ka kem përjetu
Se ka kuptimin mo as fjala “të du” (O-o-h)
Ëndërr e shoh sa mirë
Jena kon’ dikur
Qysh jena pa ma herët
S’mujna mu pa kurrë (O-o-h)
Nuk do të kthehet prapë
Ç’ka kem përjetu
Se ka kuptimin mo as fjala “të du” (O-o-h)

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store