Titulli DARIS - GJEJE
Ndëgjuar 699
Shkarkuar 38
Pëlqyer 3
Publikuar 07/12/2022

Texti i këngës
Gjeje..
Boni t'fala pi meje...
Pyte, pyte si je je?
E nese o' ma mir pa mu' leje
E shoh dikon përngjan n'ty..
A jon tu m'bo syt?..
Kujtimet jon tu mu kthy!
Kadal dale tu m'thy!
A vun edhe ti si un' a vun?
Don me m'fol ama edhe ti shun' si un'?!
Ja kom nis' me harru edhe ftyrën qysh e ka,
Qysh kesh', qysh kan', qysh ec', ça vesh ', qysh qaf!
Gjeje, lype anemban',
Tani pyte n'men a m'man?
Tani ama n'telefon se diçka kom m'i than' :
E nëse pa mu je ma mir',
Mo nuk kom me t'thirr'!
Fluturo, zog i lir'..
Fluturo, zog i lir'..
Gjeje..
Boni t'fala pi meje
Pyte pyte si je je
E nese o' ma mir pa mu leje
Gjeje..
Boni t'fala pi meje
Pyte pyte si je je
E nese o' ma mir pa mu leje
Ka ni gëllënk'
Për çdo zënk',
E për çdo lot që e fshi me mëng'!
Kur e nin' kët këng,
E se ki askënd,
Ki me thon' he was different!
E nxo vetën me telefon n'dor',
E tu dasht me t'fol '...
(tu dasht met fol)
Zemra thot' po!
Ama truni thot' jo!
Both sides have a point!
Hala e pres ni notification...
Another late night conversation!
Vetes i kom than' une po t'premtoj që se kontaktoj!
E sot vetën tem po e injoroj!
E nëse pa mu je ma mir',
Mo nuk kom me t'thir'!
Fluturo, zog i lir'..
Fluturo, zog i lir'..
Gjeje..
Boni tfala pi meje
Pyte pyte si je je
E nese o' ma mir pa mu, leje
Gjeje..
Boni tfala pi meje
Pyte pyte si je je
E nese o' ma mir pa mu, leje

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store