Banner

Banner

Titulli Tuna ft. Armend Rexhepagiqi - Harrova
Ndëgjuar 2,925,838
Shkarkuar 9,962
Pëlqyer 7,569
Publikuar 18/03/2019

Loading...
Informatat e këngës
http://smarturl.it/ONIMA
Stream & Download: https://music.onima.co/fortuna

Music: Armend Rexhepagiqi
Lyrics: Aida Baraku
Produced & arranged: Darko Dimitrov

Concept & art directing: Astrit Ismaili
Video: Imagine Films
MUA & Hair: Sellma & Kaci


HARROVA

Harrova
vetëm nganjëherë më duket se
harrova
vetëm gjërat që i mori
i harroi koha
Nganjëherë në ëndërr t’shoh
Vetëm nganjëherë në ëndërr
t’përqafoj

Çka i lejuam vetes ne të dy
Orët si vite më kalojnë
e unë ty t’urrej nuk di
Këtë ende s’e kam mësuar dot

E shpirti im si dreq i fortë
të gjitha vajet po i fshehë
çdo dhembje brenda, brenda mbet’
e nuk po kalon

Unë sa të desha një zot e di
Ai do t’ta kthejë – nëse ka drejtësi
Kurrë mos t’kesh lumturi
unë do ta lus- ai do t’më ndijë

Më mirë e verbër t’ecë nëpër botë
se sa me tjetrën t’lumtur t’shoh
dhe kurrë më zërin mos ta lëshoj
se sa përjetë të të mallkoj

Paramendoj se ende dorë e huaj
flokët e lëshuar ende s’ti ka prekë
Paramendoj se ende je i imi
e para botës, para vetes po gënjej:
Harrova
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store