Titulli LLOCH - ROZAFATI
Ndëgjuar 417
Shkarkuar 32
Pëlqyer 2
Publikuar 31/12/2022

Texti i këngës
Shkoj ni vit erdh ni tjeter
Une hala zemren heker
Pij liker,e i kqyri llejkers
Her pas here Peter Seller's

I djegi 32,papers...
Prapa se prap s' bohna tjeter
Se inatin permi sedër
Dyte si te eger

Asnjani se thej ket mur
Edhe me bo zemren gur
Ujt e njejt pe ndan ni ure
Ka me na bo von dikur

E marum vet me dy dur
E ngjurosem si piktur
E shkatrrum deri n pelhur
Ka me na u bo von dikur

Numra shum te banomati...
Buqet lulesh llazarati
Edhe boshqe prej dukati
N ora 7,ti bi te shtrati

A pot dhemb edhe ty fakti..
n'vetmi po ik sahati
Bashk na boni fati
E po na ndan inati

REF
Ti ke lidh inati,un kom lidh inati
Asnjani se pati ni pik mshir
Sikur RoZafati,Na u rrxu fati
Asnjani se pati ni Fjal te mire

Pema gjethet,i ka shkund
Lagje te reja u ndertun
Erdh Laraska zogjt shtegtun
Qielli e mali t'perqafun

Vera Dimri u pajtun...
Veq na dy hala t idhnum
Njerz qe folshin,na harrun
muren diell,na lan fortun

U flijum,ata i gzum,
Bota ndrroj e na nuk ndrrum
O sa keq na perfundum
Se inatin nuk e lshum

REF:
Ti ke lidh inati,un kom lidh inati..
Asnjani se pati ni pik mshir...
Sikur RoZafati,Na u rrxu fati
Asnjani se pati ni Fjal te mire

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store