Banner

Banner

Titulli Xhemil Saliu - Zemra yte si magnet
Ndëgjuar 554,953
Shkarkuar 809
Pëlqyer 1,900
Publikuar 14/01/2016

Informatat e këngës
AgRooN Instagram :https://www.instagram.com/agron.kashtanjeva/
AgRooN FB : https://www.facebook.com/AggroOnn
Florian Fazliu FB : https://www.facebook.com/florian.fazl...
Video Lyrics Fb : https://www.facebook.com/qendraa.elez...
Text : AgRooN & Florian Fazliu
Rec & Mix - Radical Records
Beat : E huazuar
AgRooN ft Florian Fazliu - Ajo ShkojE kapa LAPSIN FLeTen , do sene mi KujTu
M'ra n Men DashNia VjeTer , ja Nisa me Shkru
Per KoHen qe kem KaLu , qdo sen qe KeM Ba
Ala a n'KujTime t'mija , per Ta po LshOj Za
FiLLimi ske i LET , dej sa shpesh u PAM
E Dojshim Njani TjeTrin , AMA shpejt u Ndam
I BeSoVa Fjales Tane , asniher n'ty S'kom DyShu
Kom GABU qe t'BeSoVa , e t'Lejova mem nDryShu
Kom GABU qe t'Kom DASHT , NUK ke pas pik DASHNIJE
FjaLes Tane i BeSoVa , un t'kam Besu hiq pa VeDiJe
Mrena n'ZEMER maj Shuum FjaL , qe Goja smund ti ThoT
Smuj me PreK prap n'qato PLAG , qe dej SOT m'kan bo me LOT
Edhe pse Ti m'ke LON , un HaLa maj Shpresa n'Ty
NashTa osht edhe Von , e pse ZEMREN ma ke Thy
Po tjeter qka un muj me PriT , prej ksaj JETE qe mka LENDU
Pos me nejt n'VeTmi me VeTen , edhe FOTOT qe i Kom Ru
FoToT Tona i kom Ru , HaLa Asnja nuk e kam Gju
Ndoshta Vje DiTa najher , prap na DY me u BaShku
Po Shpresat KejT m'kan DEK , ska sen mo qe m'man GJALL
KujTimi Jem me Ty , Osht PlaGa qe m'jep MALL
E MALLIN ku me ShiT , nuk ka kush qe ma BLEn
MaLLin Tem e shun , veq SHiU qe shpesh BJEN
Po un prej TeJe MSOVA , se qka Koka TRADHTIA
JETA joTe koka FiLm , e ti NEN n'kujTime t'MIJARef :
JeTeN Ty Ta FALA , Ti s'dite me RUJT
TaSh ma mos m'Kerko , Je NaFaKa TJETEKUJT
MOS e FshI LoTiN , maje si KUJTIM
Mem PLAGU ma mos m' kerko , jam NIS me ni RRUG pa KTHIMVeT e Zgjodhe ni DOR , qe ka DASHT met MajT ShtrenGusheM
Se Rujte me ZEMER , qe gjith ka DESHT met ba t'LUMTUR
Bani HALL veTiT , kqyr gjaj arsye bjeri PISHMAN
Pshurr n'KrenaRi , se tu Krenu qishtu PoT GjaN
Nuk t'thash t'Ruj veq SANTE , PO tan JETEN ni KoH t'GaT
Kqyr ban diqka e Kthehu , se per ty MALLI mka MaRR
Edhe NjeRi prej MERZIS , me ni FleT veten Pe ShkriKe
Kur po Dojshe diqka me ZEMER , gjith po tu PRISHKE
M'lujte VaLLahin , ANDRRA AnKthE KuJtiMe QkuJtIME
Adhahile LeM RahaT , se JAM lodh me ShpirT TyBe
Sosht LoJ DaShnia , je Rrit Tash me Lujt me LoJnA
Qdo hap mbrapa qe e BAJNA , DyT veTiT po ja BaJnA
RRi ni NaT n'VeTmi , DHEZE ni CiGaRe
Meno kqyr a pot KaLLeT ShpirTi , se qishtu qdo nat um GJoN
SoT me VETMIn , e nashta t'KuJtoNa NajHeR
Veq Diqka dije ZEMER , qa ke hup ma SuN E MeRRRef :
JeTeN Ty Ta FALA , Ti s'dite me RUJT
TaSh ma mos m'Kerko , Je NaFaKa TJETEKUJT
MOS e FshI LoTiN , maje si KUJTIM
Mem PLAGU ma mos m' kerko , jam NIS me ni RRUG pa KTHIMI VeTmUn Jam uL n'dhom , e Shpalosi ni KujTim
DaShnin qe pata n'Ty , e LarGoVe ShpirTi im
Eh qa ka n'ato KujTime , qe na DY bashK i kaLum
Mujshim ZEMRAT mi ba Bashk , e mu Dasht na ShuM ma ShuM
ZEMRA thehet aty ku Bje , Po ti prap Vazhdo me TANEN
Copat e ZEMRES kush mi njeh , Prej Lendimev qe mu BaNeN
ZEMRA jem MaGnet i Plagve , Eh e shuM senev qe skan FUN
E LenDume shum prej FjaLve , E prej Gurve qe shpesh m'Gjujn
Ti e zgjedhe Udhen TaNe , un e zgjedha Udhen Tem
M'kujtohet ajo FjaL , t'LuTna SYN rahat mu Lem
QieLLi at DiT u Shu , e qdo Sen spat Gzim per MU
Po u DashT Mu PajTu , qe FATI sna ka BaShku
Sa BiSedaT n'TeLeFoN , kem ba PLane per ma VON
E Tash jem NDA n'dysh , ska kush qe na BashKON
Edhe LULJA ma u Tha , me LoT t'mi e kam UJIT
Je e VeTmJa FeMeR , qe Prej ZEMRE skam me QIT ...Ref :
JeTeN Ty Ta FALA , Ti s'dite me RUJT
TaSh ma mos m'Kerko , Je NaFaKa TJETEKUJT
MOS e FshI LoTiN , maje si KUJTIM
Mem PLAGU ma mos m' kerko , jam NIS me ni RRUG pa KTHIM

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store