Titulli Gold AG - Trimi i babes
Ndëgjuar 2,041
Shkarkuar 271
Pëlqyer 22
Publikuar 06/03/2023

Texti i këngës
E mora pushken per mi ru robt
Se po m’prek armiku n’piken e dobt
Me Drenicak nuk provohet fati
Se k’tu o dushmon t’zen taksirati
Kur don shqiptari me jetu i lire
A thu k’saj pune s’pi vjen era mire
Na fmive tan’ s’dojm me ja pa vajin
E ju t’juvt i vrani me na lan neve fajin
Boni çka doni me gjakun tuj
Ama une s’kom gjak me ja fal kerkuj
O Leutrim çohu o trimi i babes
Hajde e kshyrma gryken e flakes
E lumi un kush m’pret n’Xhenet
Pritem o bir se nuk t’len baba vet
Nuk rrnoj pa ty oj drita e syve
Prit sa ta dliri Drenicen pej shkive.

Ref:
Pluma e granata po bin mbi Rezall’
Armiku shekullor o sdo me na lan gjall’
Kush po e dridh malin si me kan termeti
Po nxerr hak per djalin o Malush Ahmeti.

Numroj plumat n’trup qe i kom vjerr’
K’to jon vorret e juve qe keni me i qel’
Mirsin e shqiptarit e ke keqperdor’
Qata na ke shti me kap pushken n’dor’
Na kem trimni e s’kem akademi
Qaq sa me ti kthy gjeneralat pa kry
Une i gjall ti me hi n’Rezall’
Kurr pasha Zotin dej n’temel pa t’kall’
Dy djem babes n’krah po i rrine
E dy nese bim tet’ e g’zojn’ lirine
K’tu o Prekazi, Marina e Llausha
Açareva, Buroja e krejt Polluzha
Kshyrmi fushat e malet o i gjor’
K’tu i kom vorret me heroj e deshmor’
Mos gabo kurr ka na me kthy kryt’
Se prej vorri çona e ti nxerri syt’.

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store