Titulli Unikkatil - Reja
Ndëgjuar 1,334
Shkarkuar 149
Pëlqyer 6
Publikuar 30/06/2023

Texti i këngës
Prej at'her kur m'ka falë Zoti,
unë e pata nj'i behane,
Sendet që kom nisë me i bo,
kurrë nuk kan shku si plane.

Edhe bebe, me qebe,
m'kan qitë sytë gjak e vjellsha,
Doktori i ka thon nones t'em:
"Po pi gazit lotsjells o!".

Dy, tri vjetë kalunë,
E po get un shumë lodrova,
se u rroka me do ujë nxet valë,
e, mandej u pervlova.

E jo shumë nuk kujtona,
Veç ni dorë plotë me ballona,
po du me hecë ma mirë oj nanë,
se shumë shpesh jom ka rrxona.

Si at'her me tricikëll,
unë shkall've shpejtë teposhtë,
kur e theva arkadën,
mdokët krejt u bona blozhdë.

Ti ishe kon si gurë oj Nanë,
se kurr s'ki bo panikë,
e tash u bona burr oj Nanë,
Po reja ala s'ka ikë.

Se dreqi anej dere,
mu po m'myt kurioziteti,
me ma dhon alltin e Zotit n'dorë,
nafaka jem e shkrepi!

e nashta bash për qito,
un sot jom bo si pulë pa kry!
qaty ku kurrë nuk bon me shku,
un bash qaty kom msy!

Refreni:
Kshyr diqka po don me m'nalë,
Po ka qef me m'pa tu u rr'zu!
Po apet unë kom dal,
e fatin tem vet kom me e shkru!

Ti thu rri rahat o djalë,
Kshyri puntë e tuja llugë
Unë thom:"Baj ti hunt e tua,
Se mu reja mu ka flug!". X2

Strofa 2:
M'nali policia
pa arsye, un me kerr,
ja bona:"Pse haver?",
tha:"po dokesh si diller".

Ma boni:" ep'ma lejen,
shkoj t'a kshyri qa ka t'shkrume"
A unë per taksiratë,
e kisha pas t'suspendume.

He be nonën kur menona,
gjithë jom konë ka pak baksuz!
m'doket Zoti mka beku,
se moti kisha ra n'hafruz.

Shkojsha n'shkollë me allti, z'di,
shpesh me vejti e komë marr,
e bash ditën që harrova,
30 vetë me m'rrehë kan arth.

jo, un shoki mun shkat'rrona,
veç me qi at Nanë z'dorzona,
me hi n'lloq, jo, hajt se m'sona,
T'kqija, t'mira, un kejta i bona.

Edhe çmimet i paguj, se,
sen i komplikumë osht karma,
kshyrë n'pasqyre, jo veq t'huj,
se çka d'bon vetja z't'bon as arma.

E majë n'mend kur t'merr dhuratë,
Nuk t'vje thatë, po d'vjen me grepa,
Kshyrë akrepat tu kijatë,
Motra t'fatit ça t'shkrun letra.

jeta jem plotë, leçe, leçe.
provoj mirë, po z'hece, z'don,
çysh se di që osht e keqe,
kur m'ka kapë e hiç s'po m'l'shon.

Refreni:
Kshyr diqka po don me m'nalë,
Po ka qef me m'pa tu u rr'zu!
Po apet unë kom dal,
e fatin tem vet kom me e shkru!

Ti thu rri rahat o djalë,
Kshyri puntë e tuja llugë
Unë thom:"Baj ti hunt e tua,
Se mu reja mu ka flug!". X2

Taksirati j'em (2015) Me pak renovime!

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store