Banner

Banner

Titulli Edita Sopjani - Te adhuroj
Ndëgjuar 1,912
Shkarkuar 214
Pëlqyer 10
Publikuar 09/09/2010

Informatat e këngës
Zemren qe u djeg ma din veq i madhi ZOT
A kom per dikon vler more vlla une sot
Se dita qe luftoj e mos me pa ket Liri
Mos me mujt as me hec mos met pa as me SY
Beso e kom shtir mu perball me situaten
Njojt e kom o vlla un si diten edhe naten
Kush ka vujt se harron kush su prek se menon
S'paku 1fjal e mirë ni shpirt qe vun e ngushllon
Me pa 1her ket ven besom m`ka mar etja
Hallet nzjarr flakes e di mi shpeton vdejka
Shpesh her m`hidhet me mallku krejt Boten
Pse smoj me pa driten Pse spo smoj me shkel Token
Athu mos bona keq tregom ku pata faj
Un veq deshta mos me pa gjakun t`perzim me vaj
E disave qe ju desha as te dera mo sum vin
Le qe tmirat mi harrun po as emrin spo mo sma din

Ref..x1

Shiko per mu nje her mbroje ket ven o vllaaaaa
Se malli pom mer me sy me paaaa
Leviz per mu nje her ruje ket ven o vllaaa
Se malli pom mer qe smuj me paaaa

E di qe sjom fajtor qe e mbrojta idealin
Si kom syt as kembet por e posedoj moralin
Qdo her e kom dimer e nuk mund t'shijoj verë
Nuk e di pse nuk shkova sbashku me shok tjerë
PO kto sene jon t'shkrume e nuk ki ka me ju Ik
Kom ni pershendetje t'vogel per kta n`PolitIK
Hallall ju koft be burra e Urime ju koft kjo Liri
Mirë qe ftyrat spo ja shoh po veq zonin po ja nij
Kallzo pse vllau jot more shok pot bohet dreq
Qoni ment ka une e dini qe ka edhe ma keq
Mjaft më me akuza e urrejtje kunder vllaut
Sa pjes e Kosoves Kallzom i takon shkaut
Po nij qe po rreni e po shani per karrika
PO se di a per vreni qe ju qorroj politika
Qysh spom del shpirti se krejt zemren po ma kallnii
A qaq keni bo tok sa qe edhe shkive po ja falnii

Ref..x1

Shiko per mu nje her mbroje ket ven o vllaaaaa
Se malli pom mer me sy me paaaa
Leviz per mu nje her ruje ket ven o vlaaa
Se malli pom mer qe smuj me paaaa

E di qe flasin shqip ktu me quna me goca
Po du me dal me juve po nuk pom len karroca
Du me pa qytetin mi hec venet e t`rive
Po ju njoh po spo shoh se terr kom para syve
E mor vllau jem kurr mos kofshi n`likur tem
Kur ju shoh tcoptum ju se dini se sa mdhem
I Lartësuari ALL-LLAH veq ty un t'besoj
Me lejen tende leviz ngadhnjej e luftoj
Jam rob i joti dhe tek Ti do te kthehem
Me bej me te urtin nga njerzt kur te zhgenjehem
Mi fal gjitha mëkatet dhe te lutem me forco
Nuk e kerkoj vdekjen por me mer Ti kurdo
Ne ket bot te Adhuroj edhe pse nuk mund t`shikoj
Por ne boten tjeter shpresoj që të të takoj
Nuk mposhtet dot kon e Bekon i Madhi ZOT
Drejtoj n`rrug drejt s`paku kta udhëheqsa sot

Ref..x2

Shiko per mu nje her mbroje ket ven o vllaaaaa
Se malli pom mer me sy me paaaa
Leviz per mu nje her ruje ket ven o vlaaa
Se malli pom mer qe smuj me paaaa

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store