Banner

Banner

Titulli Esad Ademi - Me Rendon Dashuria
Ndëgjuar 59,193
Shkarkuar 93
Pëlqyer 227
Publikuar 25/05/2014

Loading...
Informatat e këngës
Video by : Max Production
Music: Artan Kastrati
Lyrics: Avni Qaili

***

https://www.facebook.com/pages/Esad-Ademi/690717760948408?fref=ts

https://instagram.com/esadademi/


***

Copyright: OnAir.FM

OnAir.FM: https://www.youtube.com/user/OnAirFMMusic***

Me rendon dashuria

Sa jam i lodhur sonte
kembet nuk me mbajn
a ka dikush ti tregoj asaj
i thoni se po vuaj
pa te jam i huaj
i vrar smundem pa e pa
thuani le te vjen tani
me mungon jeta nuk kalon
se ajo mi morri vitet e rinis
asgje sme mbeti
per vec neveris

Reff

Me rendon dashuria
qe me ka braktisur si nje mal
me mungon ende kam shum mall
me rendon dashuria qe tani se kam jeta ska kuptim
lutem te me kthehet shpirti ime...

Ti as nje her skuptove
dashuri sme dhurove
ti ende se din sa vyaj per ty
ne vendin tim te ishe
do te mendoje ndryshe
dot kishe ardh ende drita pa zbardh
thuani le te vjen tani
me mungon jeta nuk kalon
se ajo mi morri vitet e rinis
asgje sme mbeti per veq neveris

Reff

Me rendon dashuria
qe me ka braktisur si nje mal
me mungon ende kam shum mall
me rendon dashuria qe tani se kam jeta ska kuptim
lutem te me kthehesh shpirti ime..
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store