Banner

Banner

Titulli Alban Ramosaj - A Me Do
Ndëgjuar 2,456,618
Shkarkuar 273
Pëlqyer 14,959
Publikuar 28/02/2016

Loading...
Informatat e këngës
" A Me Do " nga Alban Ramosaj

Instagram: https://www.instagram.com/albanramosaj
Website: http://www.albanramosaj.com
Facebook: https://www.facebook.com/albanramosaj...
Twitter : https://www.twitter.com/albanramosaj
SoundCloud: https://www.soundcloud.com/albanramosaj


Produksioni: TullProduction
Muzika: Alban Ramosaj
Teksti : Alban Ramosaj
Video : MaxProduction
MUA & Styling : Goran Ignjatovksi
Publisher: OnAir.FM

Teksti :
Te kam ne mendje sa here jam high,
ca mke bo ti gjithe kte kohe?
Le ta kthejme momentin e pare,
qe ta di me t'thon jo.
A t'kujtohet ty ajo nate?
A mke harru ti pergjithmone?
"T'lutem ndalo te mos vazhdojme"
n'leter kto fjale mke lon.

Deshira ty t'plotsohet vajze,
Kurre mo ti ski me m'pas.
Edhe pse ti vazhdon me don..
Jeten e tjerve jeton.

(REF)
A me do?
(Me trego sa me shpejt qe t'mos jemi vone)
Me do?
(Mos i le ti te tjeret t'na pengojne!)
x2

M'ke bo me pi bari, raki, spo muj asni kong prej teje me ni
tonat po folin per dashni, tradheti, vetmi eey! po m'kujtohesh vec ti
n'mendjen tem vec zonin tond pe nij, n'lotin tem po reflekton vec ti
ca karin o kjo dashni?

A t'kujtohet ty ajo nate?
A mke harru ti pergjithmone?
"T'lutem ndalo te mos vazhdojme"
n'leter kto fjale mke lon.

Deshira ty t'plotsohet vajze,
Kurre mo ti ski me m'pas.
Edhe pse ti vazhdon me don..
Jeten e tjerve jeton.

(REF)
A me do?
(Me trego sa me shpejt qe t'mos jemi vone)
Me do?
(Mos i le ti te tjeret t'na pengojne!)
x2

E kom harru Dashnine se Dashnija mka harru mu!
m'ka pushtu ni qetesi prej nates qe ti je largu,
Tash s'me intereson ca thu se tash ti nuk je ktu me mu. (me mu babe)
x2

A me do?
Me do?

E kom harru Dashnine...
Dashnija mka harru mu...
Qetesi... Ti je largu..!
-------------------------------------------------------------------------------

Special Thanks to : American Crew & Stone Castle Winery

www.AlbanRamosaj.com
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store