Banner

Banner

Titulli Alban Skenderaj - Duart lart
Ndëgjuar 11,119,182
Shkarkuar 344
Pëlqyer 38,476
Publikuar 08/06/2016

Loading...
Informatat e këngës
Now available on
Deezer: http://www.deezer.com/album/13312723
Spotify: https://open.spotify.com/album/0LgDIRvcYghTNrpAFpJ9Au
iTunes: https://itunes.apple.com/us/album/duart-lart-single/id1124201462

Video Production: KUJU STUDIO
Animation: Kushtrim Juniku
Face Painting: Antonela Binaj
Styling: Miranda Dupi

Teksti dhe Muzika: Alban Skenderaj
Orkestrim: Elgit Doda
Mix and Master: Edi Balili - MUZA Academy

iTunes: https://itunes.apple.com/us/album/duart-lart/id1124201462?i=1124201466
Amazon: https://www.amazon.com/Duart-Lart/dp/B01H4GZG92

Lyrics:
Ata ndalen une perparoj
Ata maten une rrezikoj
Ata qeshin, ata perçmojne
Ata ulin une fluturoj


Ata heshtin une i degjoj
Ata flasin une injoroj
Ata shtypin ku me shume dhemb
Por kur bie une bie ne kembe

Dhe nese nuk ka-loj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart

Por une them JO JO JO
Parimi im s'i njeh duart lart
Une them JO JO JO
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
JO JO JO
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them JO JO JO
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Kur me fikin une rrezatoj
Kur me ftohin une perveloj
Kur me ulin kur me lartesojne
Kur shajne e kur me levdojne

Ata me heshtin une ju kendoj
Ata me mbyllin une fantazoj
Ata shtypin ku me shumb dhemb
Por kur bie une bie ne kembe

Dhe nese nuk ka-loj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart

Por une them JO JO JO
Parimi im s'i njeh duart lart
Une them JO JO JO
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
JO JO JO
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them JO JO JO
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store