Banner

Banner

Titulli Alban Skenderaj - Engjell
Ndëgjuar 7,906,525
Shkarkuar 428
Pëlqyer 31,026
Publikuar 08/07/2016

Loading...
Informatat e këngës
Now available on
Deezer: http://www.deezer.com/album/13741616
Spotify: https://open.spotify.com/album/7pLSOu3I5n64sbYNu4JlQ9
iTunes: https://itunes.apple.com/us/album/engjell-single/id1142006020

Teksti dhe Muzika: Alban Skenderaj
Orkestrim: GMaj7 (Genti Myftaraj), Alban Skenderaj
Videoklip: FoxesFilm
Styling: Miranda Dupi

https://www.facebook.com/albanskenderaj.official/?fref=ts
https://www.instagram.com/albanskenderaj/?hl=en

Me këmishën në një sup të zbuluar
Beli hollë porsa një rreth në dy duar
dhe me sytë e buzëqeshur si gjithmonë
Gjunjët dalin nëpër xhinset e bardha
Era luan nëpër flokët e arta
Dielli duket sikur veç mbi ty ndriçon

Dhe sa herë kalon nëpër qytet
Si Kupid në zemër me shigjetë
në mijra njerëz mua me godet

Engjëll ndoshta tani më kupton
Kur të them je një në një milion
Kur të them se vjen njëherë në jetë
Se ti je mrekullia e tetë
Kur të thoja me ty lërmë të vdes
Kur provoja të them mirëmëngjes
Ëngjëll më beso
gjithmonë ke qënë ajo

Zëri jot i përcjell tingujt pranverës
Buza jote shuan etjen e verës
Dora si një fllad i ëmbël ledhaton

Fjalët e tua horizont diturie
Zemra si një oqean çiltërsie
Vetëm dashuri kudo ti rrezaton

Dhe sa herë kalon nëpër qytet
Si Kupid në zemër me shigjetë
në mijra njerëz mua më godet

Engjëll ndoshta tani më kupton
Kur të them je një në një milion
Kur të them se vjen njeherë në jetë
Se ti je mrekullia e tetë
Kur të thoja me ty lermë të vdes
Kur provoja të them mirëmëngjes
Engjëll më beso
gjithmonë ke qenë ajo
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store