Banner

Banner

Titulli Alban Skenderaj - Stoli i Trendafilave
Ndëgjuar 4,650,092
Shkarkuar 359
Pëlqyer 21,297
Publikuar 28/10/2016

Loading...
Informatat e këngës
Now available on
Deezer: http://www.deezer.com/album/14436214
Spotify: https://open.spotify.com/album/70p9bLXHSQTIHCVHwYy62m
iTunes: https://itunes.apple.com/us/album/stoli-i-trendafilave-single/id1171129706

Muzika, Teksti: Alban Skenderaj
Production: GMaj7, Alban Skenderaj
Lyrics Video: Kushtrim Juniku

Stoli i Trendafilave

Kur më thoje sa të dua
Bindja veten si të ishte e vërtetë
Dehur nga puthjet e tua
Unë pranova të jetoj si një i tretë

E di që për dreq, më lexohet në sy
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
Gjithçka që bëra me ty

Si çdo mbasdite fiks në orën 5
Tek i njëjti stol më kot të pres
Trëndafilat i vendos aty
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
Se si një zemër ti e ndave në dy

Syzet vishen lotë e avull
Kur atë ti përqafon e mua sheh
Kalon pranë si një copë akull
Ke kurajon të aktrosh sikur s'më njeh

E di që për dreq, më lexohet në sy
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
gjithçka që bëra me ty

Si çdo mbasdite fiks në orën 5
Tek i njëjti stol më kot të pres
Trëndafilat i vendos aty
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
Se si një zemër ti e ndave në dy

Dhe pse ende e ndarë në dy
Ajo ende kërkon në ty
Një gjest, një shenjë, një fjalë, një gjurmë
Dashurinë që nuk e pati kurrë

Nga një mbret në një këshjellë me rërë
Sot mbretëroj një shkretëtirë të tërë
Dhe si dhuratë nga ty, zjarrin mbaj aty

Çdo mëngjes na ndan veç një mur
Të dëgjoj por nuk të shoh kurrë
S'di përse sot e kam një shpresë
Të gjej aty në orën 5
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store