Banner

Banner

Titulli Sefe Duraj - Kafe e dynja
Ndëgjuar 3,778,708
Shkarkuar 3,954
Pëlqyer 3,462
Publikuar 01/12/2018

Informatat e këngës
Official Channel

Teksti & Muzika : Besim Bunjaku
Orkestrimi : Ermal Krasniqi

Kafe e dynja
I
Knoma kangën sa tjam gjall
Knoma kangën sa skam vdek
N"zemrën time kam shum mall
Vetëm kanga më ka mbet

Ref :
Shkoj rinia shkoj rinia
Kush mi qan hallet e mia
Mka marr malli për shoqni
Për atë vakt kur isha djal i ri
Sa shpejt vitet kan kalu
E sa shokë tash jetë kan ndrru
Pleqt kan than e thojn hala
Jetë e rrejshme kafe e dynja

II
Dridhja telat qiftelisë
Le t'jehon zani i sharkisë
Nisja kangës si dikur
Se ma i ri nuk bahesh kurr

Ref :
Shkoj rinia shkoj rinia
Kush mi qan hallet e mia
Mka marr malli për shoqni
Për atë vakt kur isha djal i ri
Sa shpejt vitet kan kalu
E sa shokë tash jetë kan ndrru
Pleqt kan than e thojn hala
Jetë e rrejshme kafe e dynja

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store