Banner

Banner

Titulli Alban Skenderaj ft Miriam Cani - Duame
Ndëgjuar 18,133,697
Shkarkuar 726
Pëlqyer 83,718
Publikuar 30/05/2019

Loading...
Informatat e këngës
Written by Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Video: Talelli Production

Get the song here: https://acromaxmedia.lnk.to/Duame/

DUAME

Duame ti vetem deri sa
lulet te mos celin ne pranvere
Duame vetem deri sa me s’ka
Vetem der‘sa fryme une te mos kem

Duame ti vetem kur merr fryme
Vetem kur zemra jote rreh
Duame ti vetem pergjithmone asgje me shume
Duame ne zemer dhe ne mendje

Ndoshta nuk te fal dot nje kurore
Ndoshta nuk te vesh dot ne flori
Ndoshta nuk te fal dot nje pale krahe te fluturosh
Por dashuri, ne perjetesi

Duame ti vetem deri sa
lulet te mos celin ne pranvere
Duame vetem deri sa me s’ka
Vetem der‘sa fryme une te mos kem

Duame vetem si e do natyra diellin
Duame vetem si e duan yjet qiellin
Pak me shume se dje, me pak se neser

Ndoshta nuk te fal dot perjetesine
Por perjetesisht te fal dashurine
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store