Banner

Banner

Titulli Gold AG ft Shyhrete Behluli - Adem Jashari
Ndëgjuar 1,967,627
Shkarkuar 1,702
Pëlqyer 16,610
Publikuar 01/12/2019

Loading...
Informatat e këngës
ONIMA - http://smarturl.it/ONIMA

Gold AG ft Shyhrete Behluli - Adem Jashari

EMRIN ADEM E SYTE SI SHQIPONJA
JAM HISTORIA VEÇ ME TRI SHKRONJA
UNE JAM DRENICA QE TA NAL TURRIN
E KAM DITELINDJEN BASHK ME FLAMURIN.

NJE SOFER BUJARE QE JEP BUKE E UJE
NJE FAMILJE E MADHE QE SI TUTET KERKUJE
NJE LOKE ME SHAMI E NJE BABE ME PLIS
NUK LAN ARMIKU ME I HI N’MJEDIS
SHUM JEM SULMU PO KURRE S'JEM DORZU
EDHE PLUMA TU GJU KANGEN E KEM KNU
PER 100 VJET NA E NDRROJM HISTORIN
E
SE NA E FALIM JETEN PO SE FALIM LIRINE
KUSH MORI PJESE N’PROTESTA MASIVE
KUSH U BO TMERR E SULM I SHKIVE
NI DJALE NGA PREKAZI QE SE NJEH DORZIMIN
KJO PUSHK SHQIPTARE QE JAU SHTIN TRISHTIMIN
EMRIN ADEM BASH SI NJERI I PARE
ME MJEKERR T’MADHE E PLISIN E BARDHE
THAN KUSH PO JA NAL KSAJ SERBIE TURRIN
AI QE E KA DITLINDJEN BASHK ME FLAMURIN.

EMRIN ADEM E SYTE SI SHQIPONJA
JAM HISTORIA VEÇ ME TRI SHKRONJA
UNE JAM DRENICA QE TA NAL TURRIN
E KAM DITELINDJEN BASHK ME FLAMURIN.


DREJT ASAJ KULLE DRIT KU BON HANA
N’MESIN E DJEMVE KUR T’ULET NANA
E FTYRA E TRIMIT I QESHE ASAJ LOKE
THOT S’KEM KU ME SHKU OJ NAN PERTEJ KSAJ TOKE
SHUM PARA KTYNE FORCEN E KAN MAT'
PO AS KTA SE KAN LARG JO DERI N’TAKSIRAT'
TU E DREDH MUSTAKUN E TU PI CIGARE
VEZHGON ARMIKUN DEL ME PA N’DRITARE
BURRA PO MDOKET QE SHKIJET PO RRASEN
BAB E DAJ NA KOFT PERHAJR KJO DASEM
ME GRA E FMI ME PLEQ E ME T’RI
LUFTOJN JASHARAJT ME NI USHTRI
PUSHKA E FITIMIT E THRRET KUSHTRIMIN
O KEJT KEM ME DEK KSHTU E KEM DHAN BETIMIN
HEU BESA BES NI BES E KEM DHAN
PO JA KEM ME RRNU JA KEM ME U SHKRI TETAN.

EMRIN ADEM E SYTE SI SHQIPONJA
JAM HISTORIA VEÇ ME TRI SHKRONJA
UNE JAM DRENICA QE TA NAL TURRIN
E KAM DITELINDJEN BASHK ME FLAMURIN.

TEKSTI E MUZIKA : GOLD AG
ORKESTRIMI: WIRUSI
VIDEO: MPRODUCTION
Connect with Gold AG
Instagram | https://www.instagram.com/arianagushi/

https://iam.fanlink.to/ademjashari
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store