Titulli Irkenc Hyka ft Capital T - Dashnise
Ndëgjuar 2,975
Shkarkuar 431
Pëlqyer 13
Publikuar 12/12/2022

Texti i këngës
{Irkenc Hyka}
Mbremjen e parë
Që zemra më tha
Mbylli ti sytë
Se dashnia të la
Mbiemrin që deshi
Vellon që veshi
Me tjetër laaa

Kur m’kan tregu
Se m’ke tërtnu
Zdoja as veten
Gjall me pa
Veten e gjeta
Ankou nga etja
Sa m’ke vraa

E sot dashnia jeme
Vetëm më le
Le le le le
Të kam dasht me zemër
Por ti më le
Le le le le

Sa herë ti m’ke thirrë
Prap un të jam kthy
Veçse t’kom dasht
T’kom dasht
T’kom dasht

E sot dashnia jeme
Vetëm më le
Le le le le
Të kam dasht me zemër
Por ti më le
Le le le le

Sa herë ti m’ke thirrë
Prap un të jam kthyy
Veçse t’kom dasht
T’kom dasht
T’kom dasht

{Capital T}
Dashni toksike
Sa ka knaqsi ka dhimbje
Sa jena mir ka grindje
Besom nuk kam pergjigje

Sa them e dupo ik bre
Për c’ka jam lind n’kët lidhje
A thu pa mu u kthille
Dyshoj që gjeni lindje
Je
Para se me e thonë
M’fal që e thash
Je konë pa konkurenc
K’qyre veten tashë

Dikur krejt për ty i lash
Ti i ktheve mrapsht
Ti e sheh diçka
Qe botën n’dorë ta dhash
Un kejt ty ta dhash
Po ti m’gjujte shum lir
E vërteta o
Që bone shum mir

M’le vet ngremin
Vetmin nerrsirë
Tu e rujtë dashninë
Dashninë
Tu e m’shef tradhtinë
Tradhtinë
E ty ca po ta ninë
Kur mi ke lënë thikat n’shpinë

Se krejt gabimet ti kam fal ty
Edhe pse zemrën ma ke thy
Se t’kam dasht
T’kam dasht
T’kam dasht

{Irkenc Hyka}
E sot dashnia jeme
Vetëm më le
Le le le le
Të kam dasht me zemër
Por ti më le
Le le le le

Sa herë ti m’ke thirrë
Prap un të jam kthy
Veçse t’kom dasht
T’kom dasht
T’kom dasht

E sot dashnia jeme
Vetëm më le
Le le le le
Të kam dasht me zemër
Por ti më le
Le le le le

Sa herë ti m’ke thirrë
Prap un të jam kthyy
Veçse t’kom dasht
T’kom dasht
T’kom dasht

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store