Banner

Banner

Titulli Barooti ft Gold AG - Ajo Po Don
Ndëgjuar 331,480
Shkarkuar 518
Pëlqyer 1,706
Publikuar 14/12/2012

Informatat e këngës
Barooti ft Gold AG - AJO PO DON teksti te show more
LYRICS / Barooti & Gold Ag
Beat / Enes Qosa Beats
Inqizim/Mixim www.sopirecords.com


Verse #1 Barooti
---------------------------
Ajo po don me pas..fraerin gangsta..
Po don mu sill ton naten..veq me kerre t'shtrejta..
Nuk po don asi studenta qe ton diten msojn..
Po don asi qe tona senet meniher ja bojn..
Po don me niii..veten sa ma shlir..
Edhe Ska qef me marr me t'but..po veq me t'shtir..
Vet osht e till se i pelqejn rreziqet..
Ka qef me rreziku..edhe shpesh her mi thy ligjet..
I don ata qe jon si un..qe hin ka ti nuk mun..
Qe jeten e kan filem..edhe jon shum t'respektum..
Qe per probleme nuk jau nin..n'daq per paqe ndaq per dhun..
Qe fjalen e kan fjal..edhe fjalen nuk e lujn..
Secili ka ni jet..amo jetat na ndryshojn..
Do jetojn veq hajttt...se kurgjo permas nuk lojn..
Do si une jon..qe nuk ju tremet syni..
E mrri qato qe du..se nuk e di hiq qa o dryni..kshtu qe
---------------------------
Refren x2 Barooti
---------------------------
Mos jeto n'rren..kur je kejt tjeter sen..
Jeto qashtu qysh je..edhe gjth ki mu permen..
Ti maje n'men..se fam so zor me pas..
Kallxom a ka ma mir se shumica ty me t'dasht..
---------------------------
Verse #2 Gold AG
---------------------------
Hajt afromu ngat ta kujtojm kohen e vjeter..
Prej se jena bashk a t'ka nguc mo dikush tjeter..
E di qe kan shum qef me thon hiqu ati t'keqit..
Po ata ikin pi meje zemer si me ik pi dreqit..
Se nashta sjom facer po kom kogja karakter..
E fjalen kur e foli shum pritoj me thon dy her..
Po ti e don veq si un kurr me kurgjo nuk em ndrron..
Edhe pse shum her bjen n'poziten qe s'takon..
Sa her m'nal policija ti i qon met te alltija..
Pak ki probleme tua qe me hi n'telashe t'mija..
Na jem djem t'udhes jena msu me ru sokakin..
Gjithmon jena msu me thy ligjin edhe **kin..
E per mu mujn me fol me fol ata qe se kom..
Per ta jom therr n'sy se per ty ma i miri jom..
Une ty tkom princes e ti mu mki veq 1 Mbret..
Tkom zemer perqefi t'boj GANGSTA SI VET YEA..
---------------------------
Refren x4 Barooti
---------------------------
Mos jeto n'rren..kur je kejt tjeter sen..
Jeto qashtu qysh je..edhe gjth ki mu permen..
Ti maje n'men..se fam so zor me pas..
Kallxom a ka ma mir se shumica ty me t'dasht..
---------------------------

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store