Banner

Banner

Titulli Shpat Deda - Pergjithmone
Ndëgjuar 253,927
Shkarkuar 74
Pëlqyer 1,659
Publikuar 15/06/2013

Loading...
Informatat e këngës
Video:

Rexhia dhe skenari - Daniel Mulloy
Kamera, montazhi dhe dritat- Daniel Mulloy
Post-produksioni - Kreshnik Shala
Tekniku i kamerës - Arenc Kasharaj, Kubestudios
Asistent regjie - Noar Sahiti
Mbështetje teknike - Sokol Makolli
Grimi - Iliriana Dobroshi, Quality

Aktorja kryesore/Main actress: Aude Le Pape

http://www.danielmulloy.com/

Sponzor:
Sabaja Craft Brewery, Prishtinë - https://www.facebook.com/SabajaCraftBrewery

Kamera dhe pajisjet e kamerës:
Kubestudios, Tiranë - http://www.kubestudios.com

Pajisjet e ndriçimit:
Dokufest, Prizren - http://www.dokufest.com
Paper Communications, Prishtinë - http://www.paper.al

Kanga:

Muzika dhe fjalët- Shpat deda
Harqet - Visar Kuçi
Mandolinë - Visar Kuçi
Tupan - Nesim Maxhuni

Inçizimi dhe miksimi - Studio Homebasesound (Pëllumb Ballata dhe Armend Xhaferi) - https://www.facebook.com/Homebasesound


Falenderime të veçanta:

Kubestudios, Tiranë - që na e dhanë kamerën dhe që na duruen në momente paniku.

Dokufest, Prizren - që na i dhanë dritat, që na e liriuan zyrën dhe kompjuterin gjatë editimit të videos dhe që na mbajtën të freskët me çaja.

Paper Communications, Prishtinë - që na i dhanë dritat.

Birra Sabaja - që na e finansunë projektin edhe që na i prunën birrat.

Komuniteti i Orllanit - që na e përkujtuan edhe nji here se çka do t'thotë me qenë zemërgjanë.

Të gjithë njerëzit e bukur dhe vullnetarët që shihen dhe që nuk shihen në video, pa të cilët ky projekt jo veç që nuk kish mujte me u realizu, po edhe nuk i kish zgju kujtimet e bukura që i zgjon sot.

Follow on Facebook: http://www.facebook.com/shpatdedamusic
Follow on Instagram: https://www.instagram.com/shpatdeda/
Follow on Twitter: https://twitter.com/ShpatDeda
Follow on Reverbnation: http://www.reverbnation.com/shpatdeda

Akordet:

Kapo ne fushën e 4:

Strofa:  Cdur Fdur Amol Gdur

Refreni: Cdur    Gdur Fdur    Amol-Gdur

Pa kapo:

Strofa:  Edur    Adur C#mol Bdur

Refreni: Edur    Bdur Adur     C#mol-Bdur


Teksti:

Ditë e bukur
Asht sot
E kam gjetë
Dashuninë

Si nji flutur
Vallëzon
E çdo lule
T'merr me t'mirë

Tash e din që t'du
E une e di që m'don
Përgjithmonë

N'mëngjes herët
A natën vonë

S'të harroj
E e di që nuk m'harron
Përgjithmonë

N'mëngjes herët
A natën vonë

Afër detit
Zhurma e valëve
Na pastron

N'vjeshtë e n'dimën
Zhurma jote
Ma dëshmon

Tash e din që t'du
E une e di që m'don
Përgjithmonë

N'mëngjes herët
A natën vonë

S'të harroj
E e di që nuk m'harron
Përgjithmonë

N'mëngjes herët
A natën vonë

Tash e din që t'du
E une e di që m'don
Përgjithmonë

N'mëngjes herët
A natën vonë

S'të harroj
E e di që nuk m'harron
Përgjithmonë

N'mëngjes herët
A natën vonë
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store