Banner

Banner

Titulli PANDORA - Hak Merr Perendia
Ndëgjuar 2,698,470
Shkarkuar 1,793
Pëlqyer 7,402
Publikuar 19/04/2018

Informatat e këngës
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Violinë: Mentor Sylejmani
Muzika: Ervis Meraj (Vis Milotsi)
Teksti: Gëzim Mneri
Video Production - BUG - Gjilan

https://www.deezer.com/us/album/62011212
https://open.spotify.com/album/5u0GaMmIwqSs89NxAdrIWL

PANDORA
#PandoraAlbania
Social Media:
Instagram:
https://www.instagram.com/pandora_albania_official
Fan Page:
https://www.facebook.com/PandoraAlbaniaOfficial
Facebook:
https://www.facebook.com/PandoraALB
Twitter:
https://www.twitter.com/PandoraAlbania

HAK MERR PERENDIA

Kurr s'ta kam marrë hakun
Zemrën s'ta kam thy,
Fort po m'shtrëngon laku
Shpirtin po ma shkynë.

Por nga ti se prita
Kamën me ma vu,
Gjithqka unë i shita
Veq shpirti m'ka tepru.

Refreni:

T'kam besu si fmija
Por tash nuk ja vlen,
Hak merr Perendia
Shpirtin kush s'ma blen.

II
Shko dhe mos u kthe
Asgjë të mos mbes,
Vetëm një grusht dhe
Hidhma kur të vdes.

Por nga ti se prita
Me m'shkatrru në jetë,
Gjithqka unë i shita
Veq shpirti më ka mbetë.

Refreni...

copyrighted content all rights reserved

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store