Banner

Banner

Titulli Gold AG - Suhareka
Ndëgjuar 2,085,015
Shkarkuar 18,320
Pëlqyer 11,635
Publikuar 01/04/2019

Loading...
Informatat e këngës
ONIMA - http://smarturl.it/ONIMA
Gold AG - Suhareka
Teksti e muzika : Gold AG
Orkestrimi : Alban Furtuna
Ne rolin e Besim Ndreces : Florim Kleqka

Connect with Gold AG
Facebook | http://bit.ly/2o2dwqh
Instagram | http://bit.ly/2o21ixL

Teksti:
Gjemon mali e toka per ni trim qe kush se preki
E maj ni allti te shoka pa dek jo nuk e heki
Suharek o veni jem qe un vi ta largoj terrin
Bijt e shkines le ta din qe shqiptari ja jep tmerrin
Folin poezit e mia sa vlen per mu Shqipnia
Jeten Kosov ta fali nese vjen npytje liria
Saher pushteti dhunshem deshten me mpa mu tdorzum
Po harrun qe prej kur linda jom armik i perbetum
Oficer nale pak veten mos u bon pa edukat
Se ai qe ma shan Kosoven spritoj me bo sallat
Mshtine qeli mi qeli sa me pa deken me sy
Veq em shtine me u betu qe kom me dek per shqiptari.

Refren:
Jo qe besa per pa deke
Nuk te lshoj moj Suhareke
Sa e mire per ty osht deka
Po thot trimi Besim Ndreca

Ku ke pa o i biri shkines me ta dhon un ty alltin
Ma mir plumat pi provoj nlule tballit qysh po trrin
Ikni shkije si hiena se u terbu luanin knena
Sa e mir doket Shiroka shqiponja me dy krena
O Dragan tu mshel goja kerkush mos ta nift zanin
Qe tash i nisi mas teje Milloradin e Zoranin
Lamtumiren ja jap fmive se tgjall jo skan me mprek
Qysh e deshta prej fminie ma mundsoi Zoti me dek
Suharek o veni jem a e pa korbat qysh i tremi
Se kush osht armik i joti ka mu kon armik i jemi
Kang lavdie kur ti knoni Kosovs e Suharekes
Coni tfala prej amshimi nga gjaku i Besim Ndreces.
Reklama
Loading...
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store