Titulli Rina - E Kalume
Ndëgjuar 1,460
Shkarkuar 215
Pëlqyer 7
Publikuar 11/02/2023

Texti i këngës
[REF. x2:]
A thu s'koka konë e shkrume
Kom lyp dashni n'vende t'gabume
Dashnin e du po m'dul për hune
Na dy bashkë veq e kalume

S'kom faj, jom lodh
Lem vet, s'du mo
T'kom dasht deri sa
Veq fjal ke thon
Nuk jom mo ajo
T'kom dhon shum kohë
Pishmon s'jom bo

Gjithmonë i ndrron
veç qka t'konvenon
E qysh nihesh mrena
nuk um tregon
Kom shum sene mrena
kurgjo sun po t'thom
Ti vazhdon e bon dom, dom... dom...

Storjen tonë ndryshe e prita
M'pëlqen edhe kur bon tripa
Për Ditlindje je Dëshira
Për ty lutna dy tre qira

S'jom n'to baby
Veç kur um bon teli
A thu prap kthehemi
Sa po mungon
Rrugës vet heci
Kujtimet thell baby
Prej mendjes sun t'heki
Ti a m'kujton?

Sa du me ni fjal vetë
Ma shum se boten ty t'kom dasht
E din qe s'jon veç fjalë
Per ty kejt i lash
Ja nisem me romancë
Tash s'dojm as mu pa

[REF. x2:]
A thu s'koka konë e shkrume
Kom lyp dashni n'vende t'gabume
Dashnin e du po m'dul për hune
Na dy bashkë veq e kalume

Ça ki n'men e di
E din qe unë jam mirë
Hala xhelozon me naj kon me m'pa
N'kryje je tu mu sill sikur melodi
Zonin tond e ndij si me t'pas perballë
E lashë unë vetën, vetën
Kom dasht me t'pas ton jetën, jetën
Krejt kujtimet po treten, treten
Sot mu pa s'përshëndetëm

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store