Banner

Banner

Titulli Rovena Stefa - Kuqe e Zi
Ndëgjuar 1,394,891
Shkarkuar 806
Pëlqyer 3,814
Publikuar 17/10/2012

Loading...
Informatat e këngës
Muzika: ROVENA STEFA
Teksti: Milaim Islami
Realizoi: VideoArt
All rights: Rovena Stefa (c)
https://www.facebook.com/home.php#!/RovenaStefaOfficial
Rovena Stefa vjen me nje prej krijimeve me te bukura kushtuar 100 vjetorit te Shqiperise, nje bashkpunim me mbesen e Familjes Legjendare te ADEM JASHARI
Sponsor:Sara Sallon Bukurie(Skenderaj), Arjeta (Qender tregtare),Matrix,Menakon,Freskia Restorant.Bistro N'Shpi(Mbrapa Kekut),
Falenderime:Komuna Skenderaj,Teatri Skenderaj,Shkolla Teknike e Mesme Skenderaj,Grupi i Valleve Skenderaj.

Teksti
Moter-ooo, moj e vogla moter
Dy flamuj, pse t'valojn' n'ket voter

Nje e kam Shqipen Dy-krenare
Nje e kam se nuk pata qare

Jem' nje tok', nje komb, nje emer
Nje flamur e kem' ne zemer
jemi nje nga lashtesia
Toka jone eshte Shqiperia

Do te jemi nje
Ose sot ose kurr'
Shqip ku flitet permbi dhe
Le t'valoj' vec nje flamur

Vetem kur t'jetoj
Ne nje shtet me ty
Ateher' do t'i them
Amaneti Bac u Kry

Moter-ooo, motra ime e madhe
Dojn t'na ndajn' edhe kesaj radhe
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store