Banner

Banner

Titulli Anjeza Shahini - Love - Nata 3 - Festivali Kenges
Ndëgjuar 33,312
Shkarkuar 823
Pëlqyer 182
Publikuar 02/03/2015

Loading...
Informatat e këngës
IMAZHI YT - ANJEZA SHAHINI "FESTIVALI 42 RTSH" VITI 2003
Music: Edmond Zhulali
Lyrics: Agim Doçi
Kur vjen ne shpirt nje dashuri
Sa e cuditcme duket vetja
E ndjehesh krejt tjeter njeri
E sa e shtrenjte te duket jeta

E ndjehesh tjeter njeri
E shtrenjte te duket jeta
Kjo ndjenje si nje magji
Sa larg nga e verteta, aha...

Kaloj ne rruge shpesh e hutuar
Me shikojne dy hapa larg
Si cdo njeri i dashuruar
Ne sy mbaj vec nje imazh

Me puth sa here kerko ooj
E ndjej ne cast nje mall
I mbyll dy syte harro ooj
Jam mbretereshe si ne perralle

Dua te behem paksa e krisur
Dua te behem me lot ne sy
Dua a te behem e gjum i prishur
Dua te behem imazhi yt

Dua te behem paksa e krisur
Dua te behem me lot ne sy
Dua a te behem e gjum i prishur
Dua te behem imazhi yt

Kaloj ne rrug shpesh e hutuar
Me nuk shikoj dy hapa larg
Si qdo njeri i dashuruar
Ne sy mbaj veq nje imazh


Me puth sa her kerkojoooj
Endjej ne qast nje mall
I mbyll dy syt harroooojjj
Jam mbreteresh si ne perralle

Dua te behem paksa e krisur
Dua te behem me lot ne sy
Dua te behem dhe gjum i prishur
Dua te behem imazhi yt

Dua te behem paksa e krisur
Dua te behem me lot ne sy
Dua te behem dhe gjum i prishur
Dua te behem imazhi yt

(Dua te behem) paksa e krisur
(Dua te behem) me lot ne sy
(Dua te behem) imazhi yt

E ndjehesh tjeter njeri
E shtrenjte te duket jeta
E ndjehesh tjeter njeri
Your reflection

Kur vjen në shpirt një dashuri When a love comes to life
Sa e çuditshme duket vetja How weird it seems
E ndjehesh krejt tjetër njeri You feel like a totally different person
E sa e shtrenjtë të duket jeta And how much life is really worth

E ndjehesh tjetër njeri You feel like a totally different person
E shtrenjtë te duket jeta And life is worth a lot
Kjo ndjenjë si një magji It feels like magic
Sa larg nga e vërteta, a ha... How far from the truth, a ha...

Kaloj në rrugë shpesh e hutuar I walk the streets mesmerised
Më shikojnë dy hapa larg I am watched from a distance
Si çdo njeri i dashuruar Like every person in love
Në sy mbaj veç një imazh In my eyes, I have an image

Më puth sa herë kërkoj Kiss me as many times as I ask
E ndjej në cast një mall I feel the pain of missing something
I mbyll dy sytë harroj I close my eyes to forget it
Jam mbretereshë si në perrallë I'm like a queen in fairy tales

Dua të bëhem paksa e krisur I want to become a little mad
Dua të bëhem me lot në sy I want to have tears in my eyes
Dua të bëhem e gjum i prishur I want to be like a broken dream
Dua të bëhem imazhi yt I want to be your reflection

Dua të bëhem paksa e krisur I want to become a little mad
Dua të bëhem me lot në sy I want to have tears in my eyes
Dua të bëhem e gjum i prishur I want to be like a broken dream
Dua të bëhem imazhi yt I want to be your reflection

Kaloj në rrugë shpesh e hutuar I walk the streets mesmerised
Më shikojnë dy hapa larg I am watched from a distance
Si çdo njeri i dashuruar Like every person in love
Në sy mbaj veç një imazh In my eyes, I have an image

Më puth sa herë kërkoj Kiss me as many times as I ask
E ndjej në cast një mall I feel the pain of missing something
I mbyll dy sytë harroj I close my eyes to forget it
Jam mbretereshë si në perrallë I'm like a queen in fairy tales

Dua të bëhem paksa e krisur I want to become a little mad
Dua të bëhem me lot në sy I want to have tears in my eyes
Dua të bëhem e gjum i prishur I want to be like a broken dream
Dua të bëhem imazhi yt I want to be your reflection

Dua të bëhem paksa e krisur I want to become a little mad
Dua të bëhem me lot në sy I want to have tears in my eyes
Dua të bëhem e gjum i prishur I want to be like a broken dream
Dua të bëhem imazhi yt I want to be your reflection

(Dua të bëhem) paksa e krisur (I want to become) a little mad
(Dua të bëhem) me lot në sy (I want to have) tears in my eyes
(Dua të bëhem) imazhi yt (I want to be) your reflection

E ndjehesh tjetër njeri You feel like a totally different person
E shtrenjtë te duket jeta And life is worth a lot
E ndjehesh tjetër njeri You feel like a totally different person
E shtrenjtë te duket jeta And life is worth a lot
http://rtsh.al/
https://www.facebook.com/rtsh.albania
https://twitter.com/RTSHALBANIA

Të drejtat mbrohen nga: OnAir.FM
www.facebook.com/onairfmnetwork
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store