Titulli Anjeza Ndoj - Nusja e vjehrra me shku mire
Ndëgjuar 993
Shkarkuar 86
Pëlqyer 9
Publikuar 13/12/2022

Texti i këngës
Nuse e vjehrra me shkua mirë
E kanë pas gjithmonë vështirë
Se kanë pas hesape të vjetra
Si thotë njona, nuk thotë tjetra
Nëpër shekuj janë mundu
Nuse e vjehërr me i pajtu
Por s'ka dreq që i ban bashkë
Shumë janë sha e pak janë dashtë
Për djalin fort xhelozojnë
Se të dyja shumë e dojnë
Nëna e don se e ka ba vet
Nusja e don me kalu jetë
Djali duhet të mbaj balancë
Në mes gruas edhe nanës
Asnjëherë s'duhet me thanë
Si the gru e pusho moj nanë
Nuset duhet ta mendojnë
Sepse kohët shumë ndryshojnë
Nuk vonon vjehërr me u ba
Borxhi duhet për me u la
Me i dashtë nuset o vjehërri
Se ta mbush shtēpinë me fëmijë
Plot për plot me nipa e mbesa
Mjalti i mjaltit janë qe besa
Për djalin fort xhelozojnë
Se të dyja shumë e dojnë
Nëna e don se e ka ba vet
Nusja e don me kalu jetë
Djali duhet të mbaj balancë
Në mes gruas edhe nanës
Asnjëherë s'duhet me thanë
Si the gru e pusho moj nanë
Për djalin fort xhelozojnë
Se të dyja shumë e dojnë
Nëna e don se e ka ba vet
Nusja e don me kalu jetë
Djali duhet të mbaj balancë
Në mes gruas edhe nanës
Asnjëherë s'duhet me thanë
Si the gru e pusho moj nanë

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store