Banner

Banner

Titulli Etnon feat Teuta Selimi - Pa ndjenja
Ndëgjuar 2,370,240
Shkarkuar 173
Pëlqyer 6,402
Publikuar 17/01/2015

Loading...
Informatat e këngës
Produced by : Genc Prelvukaj
Black Fish Entertainment

https://www.facebook.com/EtnonKosovo
https://www.facebook.com/BlackFishKosovo
https://www.facebook.com/gencprelvukajkosovo

Lyrics : Genc Prelvukaj
Violin : Festim Fanaj
Guitar : Astrit Stafa


Teksti :

Nuk e mbaj me kete unaze te zeze
E nemur dita kur ti erdhe
Se meritova me vujte
Per faj te tjeter kujt
Per faj t`rrethit rend

Pa shpirt e zemrat gur
Hijena
Sikur me mpase gjete ne rruge
Pa ndjenja
Ata kurre nuk pushu`n
Shkoni bre n`dreq t`mallkum
Edhe ti bashke me ta


A ta gjuj unazen per ftyre
Apo jashte vec celma dritaren
Vet na fute nlufte te dyve
E u dorezove me t`paren ?
Ske nevoje me kajte mushu mend ksaj radhe
Ankohu te rrethi yt me gojen e madhe
Sa here mkane sha , mkane bo me vujte
Ti nuk e din se tkom rujte
Asnje ma i mire se tjetri krejt njerez tkqi
N`shpirt t`zi mashkuj pa burrni
Gra qe shtijne, sdeshten me mpa me sy
Pse e deshten tjeter kend per ty
Flasin mbas shpine , t`prejne n`bese
Njerez pa ndergjegjje me zemer te zeze
T`kom dashte por ti kurgjo ske pa
Tash ndeze nji qiri se dashni ska mo


Nuk e mbaj me kete unaze te zeze
E nemur dita kur ti erdhe
Se meritova me vujte
Per faj te tjeter kujt
Per faj t`rrethit rend

Pa shpirt e zemrat gur
Hijena
Sikur me mpase gjete ne rruge
Pa ndjenja
Ata kurre nuk pushu`n
Shkoni bre n`dreq t`mallkum
Edhe ti bashke me taVec niveli i jem me mban nalt
Kujtimet sillen sikur n`pllake
Para tyne kurre smu bone krah
E meriton me t`ra shuplake
Ske nevoje me kajte kurgjo spermiresohet
Jena ra n`beteje qe nuk fitohet
Si n`shah kur rrezohen figurat
Mes nesh u prishten tona urat
E mundshme
Rrethi yt akrepa t`kqi
Hiena te unta qe gjak pijne
Po m`dhimbet tjetri qe vjen mas meje
Se jeten edhe atij ja nxijne
Cka ju bona keq thujma aman
Mos e keni semundje qe nuk ka tretman
Ti i ngove ata , se pate me t`drejte
Por n`fund te fundit falemnderit per krejt


Nuk e mbaj me kete unaze te zeze
E nemur dita kur ti erdhe
Se meritova me vujte
Per faj te tjeter kujt
Per faj t`rrethit rend

Pa shpirt e zemrat gur
Hijena
Sikur me mpase gjete ne rruge
Pa ndjenja
Ata kurre nuk pushu`n
Shkoni bre n`dreq t`mallkum
Edhe ti bashke me ta
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store