Banner

Banner

Titulli Alban Skenderaj - Dikur
Ndëgjuar 3,200,587
Shkarkuar 432
Pëlqyer 20,404
Publikuar 11/02/2017

Loading...
Informatat e këngës
Muzika & Teksti: Alban Skenderaj

Deezer: http://www.deezer.com/album/15358789
Spotify: https://play.spotify.com/album/0XZ6M4WqUDd6wDRnxcx7p3
iTunes: https://itunes.apple.com/us/album/dikur-single/id1205659809


DIKUR

Eshte e veshtire te jesh i lire
kur e ke te lidhur zemren me zinxhire
E di e di, po flet ai
qe dikur kish boten nen kembet e tij

Dhe tani i mungon, dhe tani e mundon
vec ti

Nuk ka dje, nuk ka sot, nuk ka neser
Pse kaq vone po e kuptoj
se pa ty nuk jam une as ne qiell, as ne toke, as ne enderr
Pse me verboi kjo krenari
kur gjithcka qe doja ishe ti, ishe ti, por ti ende nuk e di


Nuk kam me ze, nuk kam me lot
Me beso gjithcka pa ty duket e kot
E di e di, po flet ai
qe dikur te fali dhimbje dhe vetmi

Dhe tani e lendon ti, dhe tani i mungon ti pa kufi

Nuk ka dje, nuk ka sot, nuk ka neser
Pse kaq vone po e kuptoj
se pa ty nuk jam une as ne qiell, as ne toke, as ne enderr
Pse me verboi kjo krenari
kur gjithcka qe doja ishe ti, ishe ti, por ti ende nuk e di
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store