Banner

Banner

Titulli Gold AG ft Ganimete Abazi dhe Iliret - Fjalet e qi
Ndëgjuar 3,938,527
Shkarkuar 1,068
Pëlqyer 16,076
Publikuar 15/10/2014

Informatat e këngës
Publisher: OnAri Music
Gold AG FB: https://www.facebook.com/GoldAG.Legend

Un per ju do t'rri te tretem
as sa qiri te mos mbetem
te venitem t'digjem dot
kete deshire e kam sa mot

o as zjarrit nuk i druhem
dhe kurr sdua qe te shuhem
do te digjem me deshire
qe te beje drite sa me mire


jena pellazg ilir e shqiptar
e kem simbol ket flamur kombtar
allti e sharki mrena n'nkonak
knojm e luftojm e mbrojna me gjak
djal mas djali kjo frym e rrit
desim teton e sdim mu korit
me shpat e me plum armikun e ndali
jeten ta jap e Shqipnin sta fali


kur me shihni se jam tretur
mos mendoni se kam vdekur
jam i gjalle e jam ne jete
jam ne driten e vertete

une jam ne shpirtin tuaj
plagen time se merr i huaj

jena tvjeter sa dheu e guri
jem kuq e zi krejt si flamuri
jom pi Kosove jom pi Shipnie
jom Ilirid e jom pi Malsie
jom Cameri e vi nga Janina
jom Presheva e jom Lugina
jom plis bardh prej kohes antike
jom SHQIPONJE E MADHE SHQIPNI ETNIKE#Mproduction #GoldAg #Iliret

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store