Banner

Banner

Titulli Gold AG ft Hysni Klinaku - Djali i ushtarit
Ndëgjuar 8,092,624
Shkarkuar 4,838
Pëlqyer 33,289
Publikuar 15/02/2018

Loading...
Informatat e këngës
ONIMA - http://smarturl.it/ONIMA

Teksti dhe Muzika : Gold AG
Orkestrimi : Fatos Canolli
Video: M Production

Gold AG ne Rrjetet Sociale:
https://www.facebook.com/GoldAG.Legend
https://www.instagram.com/arianagushi1986Teksti:
Djali ushtarit

Po si je o I nderum po du me ti thon dy fjal
E di qe nashta ju pengoj e po ju kerkoj me mfal
Edhe pe di qe kto fjal jeni tu mi ngu prej zori
Veq po ju prezentona une jom ni djal deshmori
Teper jom I ri e me juve nuk po njihna
Veq njo e di sigurt ti je kon ushtar i tina
Do her vishe mas lufte me na pa e bojshe neren
Po kaloj ni koh e tash mdoket na harrove deren
Goxha fjal tmira kom ni per ty si fmi
Veq burrnia jote paska met nfotografi
Krejt kokni vesh ktu me kmish e krevat
Po ku e din I ngiti kush e ka barkun that
E aman mos u koritni hiq me mlut a po don
Se kurr harami I juv mu te posht nuk em shkon
Edhe gjaku I babes kurr uj ska mu ba
Po veq dije qai gjak ty e kta ka mi vra.

Refren:
se un jam biri shqiptarit
qe me te ju bashk luftuat
jam Kosove djali ushtarit
qe ju krejt sot e harruat.

A e din qe e kom ni nan e nuk o mir me shnet
O bir shokt e babes ton a I ke pa po mvet
Eh lum ai baba jem qe u rahatu me koh
Ma mir mu kon I dekun se shok me ju mu bo
Se ai ket liri more ndryshe e ka prit
Se dej sa u kon gjall kurr se ka vjedh e se ka shit
E ju tonat ja bonet u bom gazi botes
Na vini te dera veq kur tvjen vakti votes
Veq ngo cka po t’thom tash le tjet hera e fundit
E kurr mo per zgjedhje mos mu sillni rreth katunit
Se djali deshmorit ma per juve ska vot
Po du shpin me shit e me ik neper bot
Veq jo vallahi jo ajo dit nuk ka me ardh
Po ha buk e kryp e me faqe tbardh
E juve falemneres qe na keni kthy shpinen
Veq heret a von harami ka me jau zon frymen.
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store