Banner

Banner

Titulli Shaqir Cervadiku - Vallezon Shqiptaria
Ndëgjuar 109,821
Shkarkuar 790
Pëlqyer 513
Publikuar 12/06/2018

Informatat e këngës
video:Redmediaks, teksti :Ajet Shala ,Muzika:Shaqir Cërvadiku ,Orkestrimi :Ethnomusic
https://www.facebook.com/RedMediaKS/
https://www.facebook.com/BKproducent/
https://www.instagram.com/lumnijekras...
https://www.facebook.com/TabjaSposa.LK/
https://www.facebook.com/RrenjetTona/
RRENJET TONA, BURIM KRASNIQI (producent dhe autor),
orkestrimi :Burim Krasniqi, Leutrim Gashi ,Klarinet : Mustafë Bajrami -Tafa Grupi valleve: Shqipet e Drenicës Statiste :Kaqushë Thaqi Restoran :Bes..., Komoran,Mentor Xhekaj,Bashkim Halilaj
Shaqir Cervadiku - Vallëzon Shqiptaria
https://www.youtube.com/edit?video_referrer=watch&video_id=uNhXxHllu-0


Vallezon shqiptaria

N’dasmen tonë me flamur
Vallja shqip mos u ndaltë kurrë
vallzojmë sonte t'gjitha vallet
gjithë kah janë trojet shqiptare

Eja luaj, me krahë shqiponje
Moj buzëkuqe mes Kosove
Eja luaj mes Dukagjinit
Merr një këngë prej Rrafshit Drinit

Dasma ne zemer t'Drenicës
lujnë vallen e Shotê Galicës
vallzojne shqipet e Tropojes
vallen e Malsisë t'Gjakoves

Në Janinë të hedhim valle
Nën limonë e portokalle
Pogonishten n'fustanella
Me flamur që sjell Presheva

Dasm e madhe n'mes Tetoves
Vallzojne vallen e Rugoves
djemt e Llapit shkrihen n'valle
vallzojnë vallen e Tiranes

Gëzon Ulqini kangë e valle
tuj kendue kangen shkodrane
sot vallzon me ty Malsia
gëzim e dritë ka shqiptaria

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store