Titulli Tayna - Nese
Ndëgjuar 1,592
Shkarkuar 188
Pëlqyer 3
Publikuar 28/04/2023

Texti i këngës
[Teksti i "Nese"]

[Chorus]
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu?
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?
[Verse]
Pak ty t'dojn, t'respektojn
Nuk t'vlersojn po s'un t'harrojna
Uren tone kejt e shohin
Reflektojn, sun e mohojne
Qa ti shet, qa ti qet
Qa ti pret e qa nuk pret
Krejt probleme zgjidhen vet
En jeten tone ti je mbret
Kerkush ma shum se vetja t'vret
Shpirtin e shet e ki shum let
Po tretën, nuk rrihet vet
S’ki dashuni, rakia flet
Pak nihesh mire po energjia u tret
E ku po met ti, prap po met ti vet

[Chorus]
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu?
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?
You might also like
Mashallah
Tayna & Buta
2003
Elai
Blind
Milano & Lune
[Verse 2]
Thu qe nuk ki kohe po senet po i len ti per neser
Thu qe ski ndjenja
Po ca po ndjen kur spo je esell
Thu qe je i forte, por je vec njeri, nuk je hekur
Thu qe nuk gjykon, por pse rri gjith menime teper
Thu qe s’ki kurrgjo, por pse fryme po merr ti hala
Thu qe i ke pa krejt, po ton jeten ke me pa
Thu edhe veq ankohesh, pse po tu tutesh ti me ra
E kur je nalt ti e n’maj, e mos harro me kqyr n’hava

[Chorus]
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu?
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?

[Verse 3]
Kur t’vyshin senet qe i ke dit
Kur t’bosh per njerz qe shume ke prit
Edhe kur qohesh pa motiv
Si me kon jerem nuk shetit
Kujtohu sa here ti je ngrit
Sa here je rrezu e prape je ngrit
Qyri n’thellesi ti syt e tu
E pse hala jan tu t’shndrrit
Ndjenja e fajit ty t’kaplon
Kur s’ki mo fajin kujt m’ja lon
Per ato qe i qun gabime
N’iluzion hala jeton
E masnej kthehesh e menon
Me nje pike loti krejt mbaron
Se ne jete kurrgjo nuk ka rendesi
Ma shume se paqe kurrgjo s’don
[Pre-Chorus]
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu?
Nese nuk ki pas kurr lot qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt kon po don me vra?

[Chorus]
Nese nuk i nin kurr dhimbjet, qysh ki mu gzu?
Nese s'tu ka dridh kurr zani, qysh zemra ka me t'knu
Nese nuk ki pas kurr lot, qysh ki me pa?
Nese veten ti e myt, kon po don me vra?

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store