Banner

Banner

Titulli Gazmend Rama - Pse po brendon shpirti
Ndëgjuar 1,177
Shkarkuar 75
Pëlqyer 12
Publikuar 13/10/2013

Loading...
Informatat e këngës
Download Audio Song https://app.box.com/s/ncjrh6bvnsagu48awd2h

Lyrics:

TC:

E pa nalshme o koha jo padrejtsia
Qeveria.. perkasin n'qelia
Jo qe vjedhin, jo qe premtimet posht i hedhin
Po per faktin qe votat i shumzojn, e nuk i mledhin
Na nes e ndjehim...
Krizen, stresin, mizen te veshi, tjetrin e keshim
SHIT mentalitetin qe e kemi, sa foli per tjetrin ma mir heshti
A n'ket rast flas per qeveritar, qe nuk t'shtin n'pun pa ja marr..
Karin ngoj edhe buzt pa ti zbardh
I pshton ksaj nese e ki daj
Nese e ki daj, pagat t'qojn me jetu n'parajs
A keni vesh ju mi ni fmit tu kajt?
Syt mi pa, qe n'goj se kan asni kafshat
Sdini matematik, se me pas dit
E kishit kuptu shifren e pa-punsis
E merrni qmimin e bamirsis..
Se 1 muj para zgjedhjeve i keni nimu naj shpis..
Me 2 kilogram sheqer, 2 kiligram krip
2 paqeta shpageta, qe skan me qka mi zi..
Se ska rrym - ska uj.. 150 euro rroga n'muj..
100 m'shkojn per ushqim.. faturat nuk i paguj
Se prej trumbozes vuj.

Chambeh:

Jom qai Chambeh qe ki gjeth me joint en xhep
On and On tu hec en qytet
Tu pa shum sene en Gjakoven e vet
t'Lodhen me dek se jon djeg lekt
Krejt me ni xhep hin tont e din
Po prap rrin edhe pse tont e din
Okej ti prap rri vazhdo maje n'shpin
Okej ti prap rri vazhdo maje n'shpin
Keni me pa edhe naj dit sun e mani as shpin
Une jom Clean fjalt thjesht po m'vin
Pe thom realitetin qato qe krejt e din
Qka don nuk e mrrin se nuk e ki munsin
Gabimet sun i fshin gabimet mujin mi mshef
Po kerkush so tu kqyr gabimet me mujt mi gjet
A une, kom gabu shum qe jom ardh nket jet
Shqiptart i kan coptu po shpirti ju ka met
Boll na kan coptu tash po dojn me coptu shpirtin
Po shqiptarit si han kari prap na kalojm mas mirti.
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store