Banner

Banner

Titulli Shkurte Fejza ft Gresa Behluli - Nena ime
Ndëgjuar 967,521
Shkarkuar 379
Pëlqyer 3,768
Publikuar 12/03/2017

Loading...
Informatat e këngës
Facebook: https://www.facebook.com/ArkivaShqip
Instagram:https://www.instagram.com/arkivashqip/

Composer: Edi Balili
Lyrics: Hivzi Krasniqi
Orchestration: Edi Balili
Producent: Hajrush Behluli
Mixed and Mastered by Endri Kasmi & Armand Ferra at “MUZA” Music Academy
Tirane - Albania

I
Gressa

Nene moj nena ime
Mè dhe frymè dhe mè rrite
Te kam shoqe tè kam nènè
Per mua je diell dhe hènè


Shkurte

Per herè t'par kur t'mora ne gji
Jeta mu duk nji mrekulli
S'mund te them sa u gèzova
Zotin e falenderova


Refreni

Fjala jote del nga zemra
Na meson c'eshte dashuria
Te gjitha nenat qe ka bota
I bekofte perendia

Me urtesi me krenari
Le t'ia themi nènè e bij
Te kendojme per shqiptarinè
Bujarin dhe dashurinè


II
Gressa

Me ke mbajt ne krahte e tua
Jet nga jeta me ke dhene
Dashurine se shuan koha
Sepse nena mbetet nene


Shkurte

Shume e lumtur qe te kam
Je ilac per zemren time
Kur e shoh bij sa te dua
Me kujtohet nena ime
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store